Aktualności

Spotkanie z p. Brygidą Grysiak w DA Emaus

21
02'13

Brygida Grysiak - absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, od początku istnienia telewizji TVN24 do września 2005 pełniła obowiązki jej korespondenta w Małopolsce, pracowała też w krakowskim oddziale Faktów jako researcher.
Do lutego 2006 r. przygotowywała także materiały dla programu Dzień Dobry TVN. Zanim rozpoczęła karierę w TVN24, współpracowała z Gazetą Krakowską, Niezależnym Kwartalnikiem Kulturalnym "Alter Ego", Radiem Kraków oraz TVP2, gdzie prowadziła program edukacyjny Dzieci i ryby.
Jest dwukrotną laureatką nagrody Dziennikarzy Małopolski.
Obecnie jest warszawską reporterką TVN24 i prezenterką serwisów informacyjnych. Przygotowuje materiały przede wszystkim dotyczące życia politycznego i religijnego.
Jest autorką wywiadu-rzeki z księdzem Mieczysławem Mokrzyckim - Najbardziej lubił wtorki. Książka opowiada o nieznanych dotąd faktach z życia papieża Jana Pawła II.
Jest również autorką wydanej niedawno książki: „Wybrałam życie. Aborcja to nie jest powód do dumy". Jet to zbiór 11 reportaży o kobietach – pochodzących z różnych środowisk, będących w różnym wieku i mających różne poglądy – które zdecydowały się urodzić dziecko, mimo że znajdowały się w trudnej, a często bardzo dramatycznej sytuacji. Niektóre były namawiane do aborcji, inne nawet chciały ciążę usunąć, za to jeszcze inne nawet przez chwilę o tym nie pomyślały. Książka ukazała się 23 maja 2013 r.