Aktualności

Spływ kajakowy

W nadchodzące wakacje serdecznie zapraszamy na spływ kajakowy! Zarówno zaprawionych spływowiczów, jak i tych mniej przekonanych do idei przemierzania rzeki kajakiem, spania w namiocie i spędzenia kilku dni z dala od technologicznych gadżetów. To, że naprawdę warto, potwierdzi każdy, kto był - można śmiało pytać :)

Proponowany początek spływu to 28 lipca 2013. Wyjeżdżamy wieczorem, aby w poniedziałek (29 VII) z samego ...

Więcej

Wieczór Uwielbienia w DA

Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w najbliższą sobotę 29 czerwca godzinie 20.00 w Duszpasterstwie Akademickim Emaus. Tego dnia jest uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dlatego o godzinie 19.00 rozpoczniemy Mszą Św.

Więcej

Bp Jan Wątroba nowym ordynariuszem rzeszowskim

Papież Franciszek mianował ordynariuszem w Rzeszowie dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Jana Franciszka Wątrobę. Równocześnie przyjął rezygnację dotychczasowego ordynariusza diecezji rzeszowskiej, bp. Kazimierza Górnego, który ukończył 75. rok życia.

Ingres II Biskupa Rzeszowskiego dra JANA WĄTROBY do Katedry Rzeszowskiej 20 lipca br. (sobota) godz. 16.30

Więcej

Nagrania z rekolekcji

Są już na naszej stronie nagrania z ostatnich rekolekcji z o. Adamem Szustakiem "Pomoc kuchenna i wędkarze". Kliknij tutaj >>

Więcej

Przez Syna do Ojca - wywiad z ks. Markiem dla miesięcznika "Apostolstwo Chorych"

O tym, że prawdziwym mężczyznom skarpetek się nie pierze opowiada Ksiądz Marek Bator, częstochowski duszpasterz akademicki i opiekun wspólnoty rodzin.
Zapraszamy do przeczytania artykułu Asi Juroszek - absolwentki DA Emaus http://www.apchor.pl/index.html

Więcej

Rekolekcje "Pomoc kuchenna i wędkarze"

Stowarzyszenie Magnificat zaprasza wszystkich na rekolekcje "Pomoc kuchenna i wędkarze". Wygłosi je w Kościele Akademickim przy ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie dominikanin o. Adam Szustak.
Informacje: www.magnificatczestochowa.pl


14.06. (piatek)
godz. 19.00 - Msza św.
godz. 20.00 - Konferencja 1

15 czerwca (sobota)
godz. 10.00 - Msza św.
godz. 11.15 - Konferencja 1
godz. 12.15 - Przerwa na ...

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Częstochowski Klub Frondy zaprasza na spotkanie pt. "RÓB CO KOCHASZ" we wtorek 18 czerwca o godz. 20.00 z nawróconym raperem ARKADIO.

W programie:
- wykład o talentach i pasji;
- świadectwo nawróconego rapera;
- koncert

Arkadio koncertuje w całej Polsce, jest zapraszany do ogólnopolskich stacji radiowych i telewizyjnych, udziela wywiadów w prasie i internecie. Jego trzecia płyta "Najlepsze przed nami" zdobyła tytuł ...

Więcej

Zaproszenie na recital akordeonowy

Dnia 13.06.2013 r. (czwartek) po mszy wieczornej odbędzie się recital akordeonowy w wykonaniu Sławomira Fonała. W programie utwory W. Siemionowa, D. Scarlattiego, J. S. Bacha, F. Angelisa oraz W. Własowa.

Więcej

Spotkanie wolontariatu

Spotkanie wolontariatu dziecięcego odbędzie się w środę 19 czerwca br. o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy!!!

Więcej

Zaproszenie na spotkanie z ks. Bogdanem Cofalikiem

13 czerwca o godz. 19.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie się spotkanie z ks. Bogdanem Cofalikiem - Misjonarzem Świętej Rodziny, od wielu lat pracującym na misjach w Papui Nowej Gwinei. W młodości był utalentowanym sztangistą, lecz porzucił karierę sportową na rzecz stanu duchownego i pracy misjonarskiej. Od 1989 roku pracuje wśród Papuasów na tzw ...

Więcej

Cristiada

Mam przyjemność poinformować wszystkich, którzy nie zdążyli pójść do kina 7 maja na piękny film “CRISTIADA”, że jest planowany pokaz. Zapraszam na zamkniętą projekcję filmu “CRISTIADA”, która odbędzie się w Częstochowie, 10 czerwca, w kinie Wolność (Cinema City) o godz. 19.00.

Rezerwacje biletów pod nr. telefonu: 509-333-977, mail: biuro@dystrybucjakatolicka.pl, lub osobiście: Dystrybucja Katolicka, ul. Św. Kazimierza 2 ...

Więcej