Aktualności

LITURGICZNE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020

Zapraszamy Środowisko Akademickie naszego miasta na liturgiczne zakończenie Roku Akademickiego 2019/20 w niedzielę 07 czerwca br. o godz. 20.00. Mszę św. odprawi ks. Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Więcej

ILOŚĆ OSÓB W NASZYM KOŚCIELE

Zgodnie z kolejnym rozporządzeniem rządowym, od niedzieli 17 maja 2020 roku, może przebywać w naszym kościele 45 osób, zarówno na Mszach świętych w niedziele jak i w dni powszednie. Zapraszamy.

Więcej

NOCNE KOŁATANIE U MATKI

Studenckie kołatanie na Jansej Górze, w kaplicy Matki Bożej to modlitwa o to, aby jak najszyciej mogła odbyć się, przełożona na czas po pandemii - beatyfikacja Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zaprosił nas ks. abp Wacłąw Depo. "Nocne kołatanie" rozpocznie się 28 maja w dzień 39. rocznicy śmierci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, a zakończy się 25 sierpnia w przeddzień uroczystości ...

Więcej

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

zaczyna się, kiedy za oknem śpiew ptaków szaleje... i zieleń i kwiaty i mlecze i kwitnąca jabłoń u Sąsiada.

zaczyna się od znaku krzyża, a potem litania loretańska. następnie rozważanie (wyjaśnienie znaczenia tytułów Maryi z litanii) i na zakończenie "POD TWOJĄ OBRONĘ". zaczyna się o godz. 18.45 (od poniedziałku do piątku) a w niedzielę kwadrans przed 20.00.

zapraszamy ...

Więcej

SZTAFETA WIELKOPOSTNA

 

Weź udział!