Aktualności

Czuwanie modlitewne w intencji pomyślnie zdanej sesji

Serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji pomyślnie zdanej sesji, które odbędzie 31 maja 2010 r.

Czuwanie tradycyjnie rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

Na koniec zapraszamy na słodki poczęstunek do naszej auli akademickiej.

Wspólnota Duszpasterstwa Akademickiego JASNA GÓRA
wraz z Duszpasterzem O. Kamilem Szustakiem

Więcej

Pomóżmy powodzianom

Tysiące osób bez dachu nad głową na skutek powodzi, która dosięgła tereny południowej Polski. Caritas diecezji dotkniętych katastrofą – sandomierskiej, krakowskiej, rzeszowskiej, bielsko-żywieckiej, opolskiej, przemyskiej, katowickiej, tarnowskiej i częstochowskiej - już pomagają poszkodowanym. Caritas Polska przeznaczyła na pomoc doraźną 400 tys. złotych. Caritas kieruje gorący apel o pomoc finansową i materialną dla powodzian, o to, byśmy nie pozostali bezczynni wobec trudności poszkodowanych ...

Więcej

Zaproszenie na spotkanie Frondy

Serdecznie zaprasamy na spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy. Temat najbliższego spotkania brzmi:


"Polska po śmierci Prezydenta."


Gościem spotkania będzie: 

Stanisław Michalkiewicz


Zapraszamy na spotkanie we wtorek, 18 maja, o godz. 19.00 przy Kościele pw. św. Ireneusza (Kościół akademicki), ul. Kilińskiego 132. Rozpoczynamy Mszą Św., a po niej spotkanie z zaproszonym gościem.

Więcej

Dyspensa na juwenalia

„Niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zabawy w piątek domaga się od katolika podjęcia innych form pokuty”, dlatego PROBOSZCZ PPA św. Ireneusza BM udziela dyspensy na 14 maja 2010 podczas Juwenaliów Akademickich. Korzystający z dyspensy zobowiązują się, aby tego dnia ofiarować dowolną modlitwę według intencji Ojca Święteg (Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, 3 x Chwała Ojcu...) oraz złożyć w duchu ...

Więcej

WAŻNE wybory w KZA Emaus

Dnia  19 maja br. (środa) o godzinie 20:15 odbędzie się Walne Zgromadzenia wszystkich członków Katolickiego Związku Akademickiego EMAUS na którym wybierzemy nowy Zarząd. 


Obecność OBOWIĄZKOWA dla wszystkich członków Naszego Związku. Tylko razem możemy wybrać przyszłość  dla Nas najlepszą na kolejne dwa lata.
Pozdrawiamy,
Zarząd KZA EMAUS

Więcej

Prekany w DA

Termin: 28-29-30 maja 2010
Prowadzący: Beata i Maciek Kociołkowie
Kontakt: tel: 501 641 128
Miejsce: Duszpasterstwo Akademickie w Częstochowie
Cena: 60 zł /osoba

Spotkania w ramach kursu trwają: 
- w piątek od g. 16.30 do ok. g. 20.00
- w sobotę od g. 9.00 do 13.00 i od 15.00 do ok. 20.00 (w tym Eucharystia)
- w ...

Więcej

DA Emaus i KZA współorganizatorami Juwenaliów

Juwenalia w tym roku mają DUSZĘ i to cieszy najbardziej.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni organizatorom, że zechcieli właczyć nas - czyli KZA i DA jako współorganizatorów świętowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów na KONCERT zespołu 2 TM 2,3, który odbędzie się 14 maja 2010 o 19.00 na placu akademickim między DS Maluch a DS Bliźniak.

Natomiast w niedzielę 16 maja br ...

Więcej

Bal z klasą!!!

Zabaw się z… klasą!
Zabaw się… bez alkoholu!
Zabaw się… w wieczorowym stroju!


Dobrego humoru nie zabraknie dzięki tanecznej muzyce, a uśmiech na waszych twarzach zapewni czarująca osobowość wodzireja oraz najlepsze hity od DJ-a!

W imieniu Katolickiego Związku Akademickiego "Emaus" zapraszamy na nasz "Bal z klasą" wszystkich studentów dnia 22 maja br. (sobota) o godz: 20:00.


Miejsce: Sala w ...

Więcej

Spotkanie z osobami niepełnosprawnymi

22 maja o godzinie 10 odbędzie się spotkanie z osobami niepełnosprawnymi, absolwentami Szkoły Podstawowej nr 35 w Częstochowie, na które serdecznie Was zapraszamy. Chodzi o to byśmy spędzili z nimi trochę czasu przy herbacie i miłej rozmowie. Mamy nadzieję, że uda się Wam przybyć i pobyć z osobami, które oczekują na takie wspólnie spędzone chwile.
Spotkanie będzie miało miejsce na ...

Więcej

Komunikacja w rodzinie

- Modlitwa osobista

- Modlitwa wspólnotowa

- Modlitwa wstawiennicza


a jak wygląda ... Modlitwa w małżeństwie?


"Komunikacja modlitewna w małżeństwie" - to temat spotkania, które poprowadzą rodziny ze Wspólnoty Rodzin Emaus, we wtorek 11.05. br.  Serdecznie zapraszamy po mszy do auli DA!

Więcej

Spływ za free

6 maja w czwartek Marcin ze wspólnoty WRE, który ma wypożyczalnię kajaków, zaprasza nas na darmowy spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki Warty. Przy brzegach rzeki są butelki plastikowe itp. i chcielibyśmy to posprzątać. Zapewniamy chwytaki, worki, rękawiczki no i kajaki oczywiście :) za free.
 
Spływ i sprzątanie na trasie Mirów - Mstów.

Plan:
14.30 zbiórka przy moście Częstochowa Mirów
15 ...

Więcej

Zabawa na bis

Po długiej, weekendowej rozłące czas razem spędzić wtorkowy wieczór! Zaczynamy nabożeństwem majowym o 18:30 oraz Mszą Świętą o 19!!!

A właściwie - przygotowaniem o 18, bo chociaż tydzień temu dzielni wojownicy odnaleźli grilla i węgiel i ciastka, to na nowo trzeba uświetnić naszą aule, aby wygladała jak... (tu sami sobie wymyślcie jakieś wystrzałowe porównamie).


W programie:
- śpiew przy gitarze
- grilowanie ...

Więcej