Aktualności

Boże Ciało

W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku procesja eucharystyczna pójdzie z archikatedry na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. o 10.00. Zapraszamy naszą wspólnotę do wzięcia udziału w centralnej procesji Al. Najświętszej Maryi Panny.


MSZA ŚW W NASZYM KOŚCIELE O GODZ. 19.00

Więcej

PRYMICJE w DA

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej będziemy gościć dwóch neoprezbiterów, którzy celebrować będą mszę świętą w inetencji naszej społeczności. O godz 11.30 mszę św. odprawi ks. Michał a o godz. 20.00 mszę św odprawi ks. Szymon.
Na błogosławieństwo końcowe Neoprezbiter przez nałożenie rąk udzieli błogosławieństwa indywidualnego.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy obrazek prymicyjny.

Więcej

Marsz dla Życia i Rodziny

Zapraszamy do udziału i pomocy w rozpropagowaniu Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się dnia 15 czerwca 2011 r. w Częstochowie.
Życie to najwyższa wartość każdego człowieka.
Marsz dla Życia i Rodziny jest wyrazem naszego poparcia dla życia i godności człowieka od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Poprzez „marsz bieli” chcemy w sposób symboliczny powiedzieć TAK życiu i ...

Więcej

Akcja dla Karola - III edycja

SZCZĘŚĆ BOŻE,
pragnę poinformować, że 18.06.2011r., w godz. 10-16 w Częstochowie, na Placu Rady Europy (przed dworcem PKP od strony Al. Wolności) odbędzie się kolejna edycja akcji "Pomóżmy Karolowi".

Dzięki wielu WIELKIM SERCOM, podczas poprzednich akcji, zarejestrowano ponad 200 potencjalnych dawców. Niestety spośród zarejestrowanych osób nie udało się znaleźć takiej, której antygeny byłyby takie same jak Karola. Prawdopodobieństwo ...

Więcej

Kiedy sesja to...

11 czerwca o godz. 21.30 idziemy na Jasną Górę aby modlić się o szczęśliwy przebieg sesji letniej. Czas spotkania jest wyjątkowy bo przypada w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, którego będziemy prosić o MĄDROŚĆ. Wszystkich studentów prosimy aby przyszli do Kaplicy Matki Bożej blisko ołtarza.

Więcej

Pogrzeb Śp. Aleksandra Przybylskiego

+
2 czerwca 2011r., w wieku 78 lat
odszedł do Pana

Śp. ALEKSANDER PRZYBYLSKI

Ojciec Ks. Prałata dra Andrzeja Przybylskiego
Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie

POGRZEB: 6 czerwca br., poniedziałek, godz. 11.00  
w kościele parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Bielawach
(Diecezja Łowicka, zob. http://mapa.targeo.pl/gmina/Bielawy,691130)

+

Wszechmogący Boże, pokornie Cię błagamy,
okaż ...

Więcej