2014

Andrzejki (29.11.2014)

Tegoroczne Andrzejki (29.11.2014) odbyły się w Świętej Puszczy w Olsztynie. Wystrzałowa impreza andrzejkowa rozpoczęła się o godz. 17.00, następnie po udanej, bezalkoholowej zabawie udaliśmy się wszyscy o północy na pierwszą mszę roratnią, zwiastującą początek czasu oczekiwania na Narodziny naszego Zbawiciela.

Więcej

Rekolekcje na dobry początek (6-7.10.2014)

W dniach 6 i 7 października 2014 roku w Naszym kościele akademickim odbyły się rekolekcje na dobry początek. Poprowadził je ks. Piotr Pawlukiewicz. W czasie rekolekcji ksiądz Piotr poruszył tematy: Jak być człowiekiem? Jak być kobietą, jak mężczyzną? W drugim dniu rekolekcji mogliśmy spotkać się z Jezusem Miłosiernym poprzez sakrament pojednania.

Więcej

Zakończenie roku akademickiego 2013/2014 (22.06.2014)

W niedziele 22 czerwca 2014 roku o godz. 20.00 w naszym kościele akademickim odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ks. Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. W Mszy Świętej wspólnie dziękowaliśmy za miniony rok akademicki oraz modliliśmy się o Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla naszego środowiska.

Więcej

Session Party (14.06.2014)

W dniu 14 VI 2014 roku odbyła się impreza wieńcząca rok akademicki. Rozpoczęła się ona Mszą Świętą o 17.30, a następnie w auli naszego Duszpasterstwa Akademickiego „Emaus” rozpoczęła się zabawa taneczna przy grillu.

Więcej

Dzień Dziecka w DA

Z okazji Dnia Dziecka wolontariusze Fundacji Akademickiej NA PROGU oraz ich podopieczni ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Częstochowie wcielili się w rolę postaci z bajki pt. Kopciuszek. Na scenie mogliśmy zobaczyć takie postaci jak: wdowę z dwoma córkami, parę królewską, dobrą wróżkę, heroldów oraz Królewicza z Kopciuszkiem. Po raz pierwszy zostało zorganizowane takie przedsięwzięcie, ale ku zaskoczeniu wszystkim - spektakl ...

Więcej

Majówka w Jesenikach (1-4.05.2014)

W tegoroczny weekend majowy (01.05.2014-04.05.2014) osoby z naszego duszpasterstwa udały się w najpiękniejsze czeskie góry - Jeseniki. W programie wyjazdu nie zabrakło oczywiście eucharystii, pieszych wędrówek i odkrywania czeskiej natury oraz zabytków. Wieczory nie mogły się tez obyć bez integracji, wspólnego gotowania przy ognisku oraz śpiewów przy gitarze.

Więcej

Liturgia Wielkiej Soboty

Liturgia Wielkiej Soboty - galeria zdjęć z 19 kwietnia 2014 r.

Więcej

Dzień Kobiet w Ośrodku Wychowawczym przy ul. ks. T. Kubiny

Już po raz drugi wolontariusze z Fundacji Akademickiej NA PROGU zorganizowali swoim podopiecznym, dziewczętom upośledzonym intelektualnie, drobne upominki z okazji Dnia Kobiet. Na początku mężczyźni złożyli piękne życzenia wszystkim kobietom: podopiecznym, Siostrom i Paniom Wychowawczyniom, a następnie obdarowali je prezentami. Najlepszym dowodem na radość dziewczynek był ich uśmiech, płynący prosto z serca :)

Więcej