Aktualności

Spotkanie KZA

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie KZA, które odbędzie się 27.03.2012. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą. Mamy nadzieję, że twoja obecność będzie świadectwem troski o duszpasterstwo, które współtworzysz.

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu FRONDY

Zapraszamy na kolejne spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy we wtorek, 20 marca 2012 w kościele akademickim pw. św. Ireneusza, ul. Kilińskiego 132. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00, a po niej film i spotkanie z zaproszonym gościem, którym będzie już po raz drugi Grzegorz Braun!!!

Tym razem poruszymy temat, który budzi coraz więcej kontrowersji...
Jak się okazuje pseudonauka jaką była ...

Więcej

Poszukiwani wolontariusze

„Żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało” Mt 9,37

POSZUKIWANI WOLONTARIUSZE!

Jeśli chcesz ofiarować cząstkę siebie drugiemu człowiekowi, przyłącz się do grupy wolontariuszy współpracujących z osobami niepełnosprawnymi. Twój czas, rozmowa, obecność są wielkim skarbem. NIE ZMARNUJ GO! Czekamy na Ciebie! Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 marca o godz. 18.00 w auli duszpasterstwa.

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” Mt 10 ...

Więcej

Spotkanie dla mężczyzn

Spotkanie dla mężczyzn odbędzie się 25.03.2012 o godzinie 18:00. Tematem będzie "Bitwa".

Więcej

Centralne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

DROGA KRZYŻOWA Alejami Najświętszej Maryi Panny
Piątek 30 marca 2012, godz 18.00.
Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, szkoły katolickie i społeczne, uczelnie, ruchy i stowarzyszenia.
Nasze uczestnictwo jest manifestacją w miłości, upominania i przebaczenia. Modlitwę rozpoczynamy na Placu Daszyńskiego.

Więcej

Warsztaty GOSPEL

W dniach 31.03 - 01.04.2012. w Częstochowie w Duszpasterstwie Akademickim „Emaus” odbędą się Warsztaty Gospel organizowane przez Fundację Akademicką „Na Progu”, Koło Naukowe Instytutu Muzyki AJD oraz Duszpasterstwo Akademickie „Emaus”.

Warsztaty będą miały charakter dwudniowych prób zakończonych koncertem galowym, który będzie miał miejsce w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie podczas obchodów Niedzieli Palmowej 1 kwietnia 2012 o ...

Więcej

Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI na XXVII Światowy Dzień Młodzieży

„Radujcie się zawsze w Panu!” (Flp 4,4)

Drodzy młodzi!

Cieszę się, że mogę zwrócić się do was ponownie z okazji XXVII Światowego Dnia Młodzieży. W moim sercu żywa jest pamięć spotkania w Madrycie, w sierpniu ubiegłego roku. Była to niezwykła chwila łaski, podczas której Pan pobłogosławił zgromadzoną młodzież, przybyłą z całego świata. Dziękuję Bogu za tak wiele owoców, jakie ...

Więcej

Droga Krzyżowa na Przeprośnej Górce

Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową 9 marca (piątek) o godz. 18.00 na Przeprośnej Górce, którą poprowadzi abp Wacław Depo.
Msza Święta odbędzie się w kaplicy św. Pio na Przeprośnej Górce około 17.20.

Informacje organizacyjne: planowany wyjazd spod Duszpasterstwa Akademickiego o godz. 17.00. Bardzo prosimy chętnych o zgłoszenie się telefonicznie, mailowo lub osobiście (Agnieszka Magiera tel. 607621268 ; Maciek ...

Więcej

Wielkopostne Rekolekcje Akademickie 2012

PLACKI Z RODZYNKAMI (Oz 3,1)
CZYLI CO JEDZĄ PROSTYTUTKI


11 - 14 marca 2012, godz. 20.00

Rekolekcje poprowadzi o. ADAM SZUSTAK OP

Więcej

Droga Krzyżowa w Auschwitz-Birkenau

W dniu 17 marca (sobota) serdecznie zapraszamy do przeżycia Drogi Krzyżowej na terenie nazistowskiego obozu koncentracyjnego Oświęcim-Brzezinka, który jest miejscem męczeńskiej śmierci naszej patronki - św. Teresy Benedykty od Krzyża. Wyjazd z DA "Emaus" o godz. 7:30. W drodze powrotnej odwiedziny w klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej.

Całkowity koszt wyjazdu wynosi 30 zł.
Zapisy i wpłaty: Tomek Leśniczek, tel. 600 ...

Więcej

Spotkanie KZA

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie KZA, które odbędzie się 6.03.2012. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą. Mamy nadzieję, że twoja obecność będzie świadectwem troski o duszpasterstwo, które współtworzysz.

Więcej