Aktualności

Wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu

W sobotę 28 czerwca przeżywamy w liturgii wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu. Urodził się na terenie dzisiejszej Turcji i był uczniem świętego Polikarpa. Zginął śmiercią męczeńską w 202 r. Należy do wybitnych teologów Kościoła katolickiego. Wśród jego pism wyróżnia się dzieło „Przeciw herezjom”.

 

Z okazji wspomnienia św. Ireneusza z Lyonu zapraszamy na Mszę św. 28 czerwca o 17.00. Będziemy ...

Więcej

Projekcja filmu "Courageous - Odważni"

W sobotę 28 czerwca o 20.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu Filmowych Projekcji Ewangelizacyjnych. W programie film pt. „Courageous - Odważni”. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie www.filmoweprojekcje.pl

Więcej

Msza święta w intencji ks. Jacka

Niedziela 30 czerwca jest ostatnim dniem posługi ks. Jacka wśród nas. Dziękujemy Bogu za jego troskę i uśmiech. Nosimy w sercach słowa płynące z miłości i głębokiej modlitwy. Prosimy także o Boże błogosławieństwo w jego nowej posłudze w „Caritas”.

 

Msza św. o 20.00 w niedzielę zostanie odprawiona w intencji ks. Jacka. Jednocześnie witamy wśród nas ks. Rafała Grzesiaka. Życzymy ...

Więcej

Odpust ku czci św. Ireneusza i zakończenie Roku Akademickiego.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Eucharystię, która zostanie odprawiona w niedzielę 22 czerwca 2014 r. o godz. 20:00 w kościele akademickim pw. św. Ireneusza BM, ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie.
Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Wspólnie podziękujemy za miniony rok akademicki oraz pomodlimy się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla naszego środowiska.

Więcej

Spływ Kajakowy

W nadchodzące wakacje serdecznie zapraszamy na spływ kajakowy! Zarówno zaprawionych spływowiczów, jak i tych mniej przekonanych do idei przemierzania rzeki kajakiem, spania w namiocie i spędzenia kilku dni z dala od technologicznych gadżetów. To, że naprawdę warto, potwierdzi każdy, kto był - można śmiało pytać.

 

Proponowany początek spływu to 28 lipca 2014. Wyjeżdżamy rano, aby tego samego dnia wodować. Tego roku ...

Więcej

Jubileusz Sakramentu Kapłaństwa.

Dziś na Mszy św. o godz. 19.00 Ks. Grzegorz wraz z Kolegami rocznikowymi dziękuje Bogu za 14 lat sprawowania posługi kapłańskiej. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i uwielbienia Boga.

Więcej

Zbiórka ofiar na pomoc na Bałkanach.

Dzisiaj w naszej wspólnocie modlimy się za poszkodowanych przez powódź na Bałkanach i po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na pomocy materialną dla nich. Serdeczne Bóg zapłać.

Więcej

"Bogu dziękujcie, ducha nie gaście".

Rozważamy nauczania św. Jana Pawła II w ramach spotkań "Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście". Zapraszamy na najbliższe spotkanie które odbędzie się w czwartek 12 czerwca br. o godz. 17.30 w auli naszego duszpasterstwa. Tym razem będziemy słuchać i rozważać słowa Papieża wypowiedziane w Warszawie na pl. Zwycięstwa, 2 czerwca 1979r.

Więcej

Prymicje Ks. Andrzeja

W najbliższą niedzielę (15 VI) o godz. 20.00, ks. Andrzej Wszołek odprawi w naszej wspólnocie parafialnej Mszę św. prymicyjną i udzieli specjalnego błogosławieństwa. Zapraszamy wszystkich studentów, absolwentów i pracowników naukowych do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar kapłaństwa. Ks. Andrzej jest absolwentem Akademii Jana Długosza i po ukończeniu fizyki, kontynuował swoją naukę w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej podejmując studia ...

Więcej

Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

"Dzięki śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, w święto Pięćdziesiątnicy, Duch Święty został wylany w obfitości, jak wodospad zdolny oczyścić każde serce, zgasić pożar zła i zapalić w świecie ogień Bożej miłości. Odkryjmy na nowo piękno chrztu w Duchu Świętym".

Benedykt XVI.


Zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia w Wigilię Zesłania Ducha Świętego - 7 VI br. (sobota) w naszym kościele. Rozpoczynamy o godz ...

Więcej

Session Party

 

Jako, że tegoroczny "Bal z klasą" nie odbył się z przyczyn technicznych, zapraszamy wszystkich na imprezę wieńczącą rok akademicki, która odbędzie się 14 VI br. Początek: 17:30 Msza Święta. A po mszy w auli Duszpasterstwa Akademickiego "Emaus" zaczynamy zabawę! Będzie grill, muzyka, tańce, a przede wszystkim dobre towarzystwo;] Zabierzcie dobry humor i znajomych!

Więcej

Lednica

Zapraszamy do uczestnictwa w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich u źródeł chrzcielnych Polski. Tematem tegorocznego spotkania to "W imię Syna" - wraz z tysiącami młodych z kraju i z zagranicy będziemy pochylać się nad tajemnica wcielenia Syna Bożego.

 

 

Termin: 7 czerwca 2014, koszt: 70zł (zaliczka 20zł)
Zapisy: do 4 VI br (środa) u Adama Kępińskiego (nr tel. 508-488-122)

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Częstochowski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Piotrem Semką, które odbędzie się we wtorek 24 czerwca 2014. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00, o godz. 20.00 spotkanie z gościem.

Więcej

Centralna Procesja Bożego Ciała.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (19 VI) centralna Procesja Eucharystyczna rozpocznie się na Jasnej Górze Mszą św. o godz. 10.00. Po Mszy św. (ok godz. 11.00) wyruszy procesja alejami Najświętszej Maryi Panny do Bazyliki Archikatedralnej. Zapraszamy do wspólnotowego wyznania wiary w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego żyjacego wśród nas.
W naszym kościele Msza św. tylko o godz ...

Więcej

Marsz dla Życia i Rodziny.

Dzisiaj o godz. 15.30 Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze rozpoczyna się Marsz dla Życia i rodziny. Po Mszy św. o godz. 16.15 zbiórka uczestników na placu przed Jasną Górą od strony pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego. Przemarsz Alejami NMP na plac przed Archikatedrę Częstochowską, gdzie odbędzie się Rodzinny Festyn. Zapraszamy.

Więcej

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Na żywo Seminarium odnowy wiary