Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła rok A – 27 września 2020 r.

 1. Dzisiaj Wspólnota Rodzin Emaus spotyka się w Leśniowie, by odnowić swoje przymierze i rozpocząć nowy rok formacyjny. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 2. Uprzejmie przypominamy o ciągle aktualnych obowiązkach związanych ze stanem epidemii, o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 3. Prosimy również, by osoby, które pragną przyjąć Komunię św. na rękę podchodziły jako pierwsze do ...
Więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXV Niedziela Zwykła rok A (20. września 2020)

 1. Uprzejmie przypominamy o ciągle aktualnych obowiązkach związanych ze stanem epidemii, o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 2. Prosimy również, by osoby, które pragną przyjąć Komunię św. na rękę podchodziły jako pierwsze do kapłana. Pamiętajmy w takiej sytuacji, że Ciało Jezusa przyjmujemy w obecności kapłana oraz o szczególnej trosce o partykuły, czyli wszelkie widzialne cząstki ...
Więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła rok A (6. września 2020)

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w czyszczenie kostki oraz krzyża od strony akademików, również tym, którzy pomogli
  w uporządkowaniu placu i przycięciu drzew. Podziękowania także dla osób, które uporządkowały pomieszczenia parafialne.
 2. Uprzejmie przypominamy o ciągle aktualnych obowiązkach związanych ze stanem epidemii, o zakrywaniu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ...
Więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXI Niedziela Zwykła rok A (23. sierpnia 2020)

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej. We wtorek,
  w ostatnim dniu nowenny, zachęcamy do wzięcia udziału w Nieszporach maryjnych w Bazylice Archikatedralnej o godz. 17.00, a następnie w procesji na Jasną Górę i Eucharystii, która będzie odprawiona o godz. 19.00 na Szczycie Jasnogórskim.
 2. W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. w naszym kościele o godz. 19.00.
 3. W ...
Więcej

Ogłoszenia Duszpasterskie - XX Niedziela Zwykła rok A (16. sierpnia 2020)

 1. Dzisiaj, na prośbę Ks. Arcybiskupa Wacława Depo po Mszach świętych odbędzie się kwesta na rzecz poszkodowanych w Bejrucie. Otwórzmy nasze serca na bliźnich.
 2. Uprzejmie przypominamy o ciągle aktualnych obowiązkach związanych ze stanem epidemii. Prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa w miejscach kultu religijnego. Wyłącznie celebrans, koncelebransi i diakon posługujący ...
Więcej