Aktualności

Modlitwa o pokój

Już dość rozmyślań, rozmów i dyskusji na temat tego jak źle dzieje się na wschodzie, na temat tego jak Kościół umiera w Iraku. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i z teorii przejść do czynów.

"Na widoczne na wielu zdjęciach z Mosulu ściśnięte w geście nienawiści pięści dżihadystów ODPOWIEDZMY DŁONIĄ ZACIŚNIĘTĄ NA... RÓŻAŃCU!"

 

Właśnie tak! Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziesiątką ...

Więcej

Audycja w Radiu Fiat

Rozpoczął się cykl audycji w Radio FIAT na temat naszego Duszpasterstwa. W poniedziałek (22 września) o godz. 18:15 będzie można wysłuchać naszych Kapłanów opowiadających o DA Emaus. Serdecznie zapraszamy

Więcej

Projekcja filmu "Fireproof - Ognioodporni"

W sobotę 27 września o godz. 19.00 w ramach Filmowych Projekcji Ewangelizacyjnych zachęcamy do obejrzenia w naszym kościele filmu p.t. Fireproof – Ognioodporni. Wstęp wolny.

Więcej

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Od siedmiu lat trwa akcja odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach całego świata. Chcemy oddać się Bogu i powierzyć Mu nasze miasto - Częstochowę. Zapraszamy za tydzień w niedzielę o 14.45. Spotykamy się przy wejściu do kościoła, aby o 15.00 rozpocząć modlitwę.

Więcej

Cykl spotkań "OPEN"

Katolicki Związek Akademicki oraz Duszpasterstwo Akademickie "Emaus" zaprasza wszystkich bardzo serdecznie na cykl wydarzeń rozpoczynających nowy rok akademicki 2014/2015.

- OPEN PARTY (1.10) - wstęp wolny
- OPEN CINEMA (2.10) - film: "Bezcenny dar"
- OPEN HEART (3.10)

 

Wszystkie wydarzenia rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 19 w Kościele Akademickim przy ul. Kilińskiego 132.

Więcej

Rekolekcje na dobry początek

W nowy rok akademicki chcemy wkroczyć z zapałem i energią. Zanim to nastąpi wsłuchajmy się w głos  Boga. Zapraszamy 6 i 7 października o godz. 19 na rekolekcje na dobry początek. Poprowadzi je ks. Piotr Pawlukiewicz. Ksiądz Piotr poruszy tematy: Jak być człowiekiem? Jak być kobietą, jak mężczyzną? W drugi dzień naszych rekolekcji spotkajmy  się z Jezusem Miłosiernym. Sakrament pojednania ...

Więcej

Spotkanie "Kościół - miłość - seks"

W tym roku akademickim zapraszamy na nowy cykl spotkań „Kościół – miłość – seks”. Temat pierwszego spotkania: „Herkules i Pocahontas, czyli o kobiecości i męskości”. Zapraszamy w środę na Mszę św. o 19.00, a po niej na aulę z DA.

Więcej

Krąg biblijny

Tych, którzy kochają Słowo Boże bądź chcą Je pokochać zapraszamy na krąg biblijny w czwartek o 17.30.

Więcej

Zaproszenie na ślub

W dniu 11 października 2014 roku Justyna Moryń i Wojciech Wołoch rozpoczną wspólną drogę życia zawierając sakrament małżeństwa. Do przeżywania tej uroczystej chwili pragną zaprosić również członków i przyjaciół naszego Duszpasterstwa (szczegóły na zaproszeniu).

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Częstochowski klub FRONDY zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie z RAFAŁEM ZIEMKIEWICZEM pt. "Jakie piękne samobójstwo" 16 IX 2014 godz. 20.00. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się za Ojczyznę.

Więcej

Ruszają kursy języka włoskiego!

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy kursy języka włoskiego w DA Emaus. Grafik zajęć poszczególnych grup jest na podstronie Kurs języka włoskiego.

Osoby chcące rozpocząć przygodę z tym językiem informujemy, że można jeszcze dołączyć do grupy STARTER (środa, godz. 16.30).
Więcej informacji na temat kursu znajdziecie TUTAJ

Więcej

Spotkanie Wolontariuszy

Zapraszamy wolontariuszy oraz wszystkie osoby zainteresowane pomocą włączenia się w działalność wolontariatu na spotkanie, które odbędzie się 15 października br. (środa) o godzinie 17:30 w naszym Duszpasterstwie.

Więcej

Dzień Skupienia

Już w tę sobotę 18 października spotykamy się, aby razem przeżyć dzień wspólnoty, skupienia i integracji. Wspólne nocowanie, jedzenie, zabawy, modlitwa, a także znajdzie się czas na osobiste spotkanie z Panem Bogiem. Rozpoczynamy o godz. 16, kończymy w niedzielę Mszą świętą o 11.30, a dla pragnących więcej - wspólny zrzutkowy obiad!

 

ZABIERAMY: Dużo energii, uśmiech (:)), karimatę, śpiwór, suchy prowiant na ...

Więcej

Koncert „Przyjaciele świętego Franciszka”

W niedzielę 19 października 2014 zapraszamy na koncert w ramach II Festiwalu „Jurajska Jesień Muzyczna”. Tytuł koncertu: „Przyjaciele świętego Franciszka”. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Na piękny poetycko-muzyczny kameralny wieczór złożą się pieśni, teksty oraz utwory instrumentalne poświęcone św. Franciszkowi i jego przyjaciołom czyli zwierzętom. Oto tytuły niektórych utworów: Święty Franciszek, Słowik, Kukułka, Szerszeń, Taniec piskląt w skorupkach, Wizyta u ...

Więcej

Kurs Języka Angielskiego

Rusza kurs języka angielskiego. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 20.10.2014r. o godz. 16.00 w DA

Więcej