Aktualności

Zmiana czasu

Przypominamy o zmianie czasu na letni - w nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki o godzine do przodu i śpimy krócej :)

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Częstochowski Klub Frondy zaprasza na spotkanie na którym zostanie wyświetlony zostanie film „Niezłomni. Pod drutami Auschwitz” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla.

Po pokazie filmu spotkanie z jednym z reżyserów - Bogdanem Wasztylem.

Po raz pierwszy prawdziwi bohaterowie mają możliwość pokazania światu, jak wyglądało życie w cieniu Auschwitz. Nikt wcześniej nie podjął tego tematu w polskim filmie.

 

Zapraszamy na spotkanie ...

Więcej

Uroczysta promocja albumu Małgorzaty Kupiszewskiej

Proboszcz Personalnej Parafii Akademickiej pw. św. Ireneusza BM w Częstochowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Gaude Mater zapraszają w piątek 21 marca 2014 r. na uroczystą promocję albumu Małgorzaty Kupiszewskiej "Dokąd zmierzasz", Podziękowanie Polaków za dar kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

W programie:
- 18.30 Rozważanie Drogi Krzyżowej - teksty czyta aktor Sebastian Banaszyk
- 19.00 Msza Święta
- 19.30 Spotkanie z ...

Więcej

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

W niedzielę 23 marca 2014 r. w naszej parafii odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na niedzielną Eucharystię o godzinie 11.30.

Więcej

Narodowy Dzień Życia - koncert zespołu ŁAJTRET

W ramach obchodów Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia zapraszamy 24 marca o godz. 18.00 do Kościoła Akademickiego w Częstochowie przy ul. Kilińskiego 132 na koncert zespołu ŁAJTRET pod dyrekcja Artura Broncela.
Zespół częstochowskich młodych wokalistów i instrumentalistów występował już na zakończenie "Marszu dla Życia i Rodziny" w Częstochowie oraz na finale kampanii Pola Nadziei.

 

Więcej

Forum Młodych Archidiecezji Częstochowskiej

Forum Młodych Archidiecezji Częstochowskiej odbędzie się w dniach 11–13 IV 2014r. w Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie. Forum będzie miało formę rekolekcji kerygmatycznych. Zapraszamy do udziału studentów z wszystkich ruchów, wspólnot i stowarzyszeń. Początek w piątek o godz. 18.00, zakończenie Uroczystą Liturgią Niedzieli Palmowej w Bazylice Archikatedralnej. Koszt udziału w Forum wynosi 80 zł. Zgłoszenia do 31 ...

Więcej

Dzień Skupienia

Mamy przyjemność zaprosić Was na Dzień Skupienia, które odbędzie się 8 marca br. (sobota) od godz. 9.00 w naszym duszpasterstwie. Temat: O mężu i żonie, którzy nie byli małżeństwem.

Nie zapomnij zabrać ze sobą Pisma Św., dobrego  humoru i coś na ząb.

Więcej

Środa Popielcowa

"Wielki Post to czas ogołocenia: dobrze nam zrobi, jeśli się zastanowimy, czego możemy się pozbawić, aby pomóc innym i wzbogacić ich naszym ubóstwem. Nie zapominajmy, że prawdziwe ubóstwo boli: ogołocenie byłoby bezwartościowe, gdyby nie miało wymiaru pokutnego. Budzi moją nieufność jałmużna, która nie boli".

Z orędzia Ojca św. Franciszka na Wielki Post 2014

Środa Popielcowa (5 III) br. Obowiązuje post ...

Więcej

Sztafeta wielkopostna

Ruszyła właśnie sztafeta wielkopostna. Chcemy trwać przez 40 dni Wielkiego Postu o chlebie i wodzie. W tym roku pościmy w intencji pokoju na Ukrainie oraz odnowy w wierze dla naszego środowiska akademickiego.

Wystarczy zadeklarować choćby jeden dzień postu o chlebie i wodzie, aby włączyć się w to wielkie dzieło.

Zapraszamy do zapisów.

Więcej

Kurs Wychowawców Kolonijnych

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej serdecznie zaprasza na kurs Wychowawców Kolonijnych, który odbędzie się w dniach 6-9 marca 2014 roku.


Miejsce: Parafia Narodzenia Pańskiego ul. Orzechowskiego 1 , Częstochowa
Adresatem szkolenia są: studenci i absolwenci szkół średnich zainteresowani pracą na obozach letnich i zimowych oraz koloniach i półkoloniach.
Szkolenie prowadzi Pan Mirosław Flis - Krak-Wis
Wymagania: Ukończone 18 lat , średnie wykształcenie (mogą ...

Więcej