Aktualności

SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA 2018

SPOWIEDŹ podczas REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH we wtorek czyli 20 marca od godz. 19.00. Zapraszamy.

Więcej

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

W piątek 23 marca przed Niedzielą Palmową już po raz szósty w naszej Archidiecezji wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy pokonają podczas całonocnego marszu ponad 40 km z przerwami na rozważanie stacji Drogi Krzyżowej. Trzeba zamienić kanapę na parę butów, aby iść po drogach, które otworzą nowe horyzonty – mówił Ojciec święty Franciszek.

 

Więcej

EWANGELIZACYJNA PROJEKCJA FILMOWA

W ramach Ewangelizacyjnych Projekcji Filmowych ZAPRASZAMY na film pt. „SPRAWA CHRYSTUSA”. Projekcja odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. w naszym Kościele (ul. Kilińskiego 132) o godz. 19.00. WSTĘP: wolny!

Więcej

CZUWANIE NA JASNEJ GÓRZE

Czuwanie na Jasnej Górze. U Mamy. Boskiej Mamy! Idziemy, by po prostu powiedzieć: tylko z Tobą... z Tobą jak św. Jan Apostoł; w Tobie jak św. Teresa Benedykta od Krzyża i dla Ciebie jak św. Jan Paweł II. 11 kwietnia (środa) godz. 21.00. Zapraszamy Środowisko Akademickie Częstochowy.
 

Więcej

DROGA KRZYŻOWA W AUSCHWITZ II – BIRKENAU

Patronka Środowiska Akademickiego w Częstochowie to Edyta Stein - żydówka, ateistka, intelektualistka i święta - Teresa Benedykta od Krzyża. 09 sierpnia 1942 r. została zagazowana w komorze w Auschwitz-Birkenau na terenia Oświęcimia. Jak co roku pielgrzymujemy do miejsca Jej śmierci. 17 marca (sobota). Zbiórka o godz. 07.50 pod Kościołem. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

Więcej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018

Rekolekcje wielkopostne to wyjątkowy czas. Czas próby. Czas nauk, ćwiczeń, decyzji. Czas nawrócenia. Czas spowiedzi, pojednania, przebaczenia. Dlatego rekolekcje odprawiają wszyscy: papież, biskupi, kapłani, zakonnicy, małżonkowie, rodzice, dziadkowie, uczniowie, osoby chore i niepełnosprawne, osoby samotne i rozwiedzione… Nauczyciele Akademiccy oraz Studenci. ZAPRASZAMY!
19-21 marca (poniedziałek, wtorek i środa).
20.00 Msza Św. z homilią. 21.00 nauka rekolekcyjna. We wtorek ...

Więcej

SPOTKANIE Z JE KS. BP ANDRZEJEM PRZYBYLSKIM

Bp Andrzej w częstochowskim Duszpasterstwie Akademickim jest mile widziany zarówo przez rodziny (na czele z dziećmi) jak i przez studentów. 10 lat był diecezjalnym duszpasterzem akademickim. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Mężczyzną i Kobietą stworzył Ich". Spotkanie z Ks. Biskupem będzie w ŚRODĘ 14 marca 2018 r. godz. 20.00. Msza św. o godz. 19.00. Temat spotkania: "Oblicza ...

Więcej