Aktualności

Zbiórka różańców dla misji w Kamerunie

Może posiadasz więcej niż jeden różaniec? A może leżą gdzieś zapomniane?
Teraz możesz oddać je osobom, których nie stać na ich zakup. Ks. Darek, który przebywa jeszcze przez kilka dni w Polsce zabierze je wszystkie na misje do Nguelemendouka w Kamerunie, gdzie na codzień pracuje. Każdy różaniec przywieziony z Europy jest bardzo szanowany, gdyż różaniec w Afryce jest bardzo lubianą ...

Więcej

Spływ kajakowy

Wszystkich studentów, zarówno zaprawionych w survivalowym klimacie jak i tych chętnych, którzy chcieliby pojechać po raz pierwszy, gorąco zapraszamy na tegoroczny spływ kajakowy. Odbędzie się on w dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2012 r., płyniemy rzeką Rospudą. Koszt: 350 zł (300 zł dla członków KZA).

 

Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje są dostępne u organizatorów:
* Michał Świącik - tel. 664995059
* Mateusz Kupczyk ...

Więcej

Msza św. dziękczynna za FDNT i wszystkich ofiarodawców

Zapraszam wszystkich stypendystów (czynnych i absolwentów) na spotkanie w niedzielę 1 lipca 2012 r. w PPA św. Ireneusza BM, Częstochowa, ul Kilińskiego 132
Program:
10.00 Msza św
11.00 spotkanie nt obozu, wniosków, problemów, dzielenie się, zapoznanie,
12.00 słodki poczęstunek
........  zakończenie spotkania

Można przyjechać z rodziną, która podczas spotkania merytorycznego (po Mszy św) uda się np. na Jasną ...

Więcej

Spotkanie wolontariatu dziecięcego

Zapraszamy na spotkanie wolontariatu dziecięcego we wtorek o godzinie 17.30. Po spotkaniu odbędzie się Msza Święta w intencji wolontariuszy.

Więcej

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o 19.00, poczas której przed wystawionym Panem Jezusem dziękować bedziemy za miłość, którą okazuje nam w Eucharystii. Na nabożeństwie bedzie błogosławieństwo rodzin i dzieci. Tradycyjnie będziemy błogosławić wianki.

Więcej

Msza Św. na zakończenie Roku Akademickiego

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Eucharystię, która zostanie odprawiona w niedzielę 17 czerwca 2012 r. o godz. 20:00 w kościele akademickim pw. św. Ireneusza BM, ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie.

Mszy świętej będzie przewodniczył Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Będziemy wspólnie dziękować za miniony rok akademicki i modlić się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla naszego środowiska.

Więcej

Spotkanie wolontariuszy

Zapraszamy wszystkich Wolontariuszy Wolontariatu Maryjnego Grupy Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych dnia 13.06.2012. w środę po mszy świętej, czyli około godziny 19:45 na spotkanie podsumowujące działalność wolontariatu. To będzie czas na wymianę doświadczenia, jakie przez ten okres zdobyliśmy. Wtedy również zostaną wręczone wolontariuszom, którzy podpisywali umowę wolontariacką Referencje związane z ich działalnością. Na tym spotkaniu dojdzie również do zmiany ...

Więcej

Zebranie KZA

Zapraszamy członków i sympatyków KZA na zebranie, które odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca br. o godz. 19:00 wspólna Eucharystia, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie KZA.

 

Więcej

Boże Ciało

W czwartek Uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Msza św. u nas tylko o godz. 20.00.
Zapraszamy na procesję centralną Bożego Ciała Alejami NMP w Częstochowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00 na Jasnej Górze.

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy. Temat najbliższego spotkania:

MIĘDZY WISŁĄ A POTOMAKIEM


Po co i komu potrzebna jest Polska?
Dlaczego istnieją dwie Ameryki?
Kto prowadzi w geopolitycznym wyścigu o ropę i wodę?
Co się dzieje w świecie służb specjalnych?

Na te i nie tylko pytania odpowiada waszyngtoński „insider” i jeden z najlepszy analityków „polskiej duszy”, laureat Nagrody im ...

Więcej

Wieczór uwielbienia

Zapraszamy na kolejny 'wieczór uwielbienia'. Jako grupa WRE chcemy spotykać się razem, aby w jedności i w wolności uwielbiać Pana Boga ! Są to spotkania otwarte. Przyjdź jeśli pragniesz modlić się razem z nami. Weź ze sobą znajomych. Uwielbienie dokonuje sę w śpiewie, modlitwie spontanicznej a nawet tańcu ewangelizacyjnym.
Spotykamy się 23 czerwca /sobota/ o godzinie 19.00 w DA Emaus ...

Więcej

Nabożeństwo czerwcowe

Zapraszamy codziennie w czerwcu na Nabożeństwo Czerwcowe bezpośrednio przed Mszą Św. wieczorną.

Więcej

List do Pana Boga

Po wyczerpującym dniu, który kończy się zazwyczaj późno w nocy, ciężko jest złapać oddech, uklęknąć, wyciszyć się i posłuchać Głosu Boga. Trudność pojawia się także przy krótkiej modlitwie, podczas której zasypiamy, nie dostrzegając Jego obecności.
Tak, to jest problem wielu ludzi i myślę, że gdyby... [OKIEM STUDENTA]

Więcej

Spotkanie KZA

Spotkanie KZA odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca po mszy św. i adoracji.

Więcej