Aktualności

Spotkanie formacyjne przed XXVI ŚDM

Serdecznie zapraszamy na II spotkanie formacyjne przygotowujące do wyjazdu na XXVI ŚDM w Madrycie, które odbędzie się w środę po Mszy Św. o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim Emaus (ul. Kilińskiego 132).

Więcej

LipDub

"Aktor powinien mieć coś do powiedzenia, nawet wtedy kiedy gra niemą rolę".
Studenci Politechniki częstochowskiej chcą stworzyć własnego LipDuba - film promujący uczelnie i działające przy niej stowarzyszenia i organizacje. Jest to świetny okazja, aby pokazac nasze Duszpasterstwo szerszej publiczności i móc choć w małym wymiarze zaistnieć w świecie filmowym. Dołącz do nas!!! Potrzebujemy Twojej uśmiechniętej twarzy!
Wszystko będzie się działo ...

Więcej

Zabawa karnawałowa WYJECHANI W KOSMOS

Jak mawiał Horacy: Słodko jest się pobawić w odpowiednim miejscu.

Dlatego też jako Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zapraszamy na zabawę karnawałową WYJECHANI W KOSMOS. Interpretacja motywu przewodniego dowolna. Dlatego uwzględnij już dziś datę 5 marca w swoich planach. Startujemy w kosmos o godz. 19.00
W planie:
- dużo dobrej muzyki,
- zabawy taneczne (i nie tylko),
- smaczne posiłki,
- dobre towarzystwo.
Czego chcieć ...

Więcej

Zaproszenie na koncert

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza na prawykonanie utworu MAGNIFICAT Krzysztofa Kostrzewy, absolwenta częstochowskiej Szkoły Muzycznej.

Wykonawcami koncertu będą: 
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice “Camerata Silesia”, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO oraz soliści:  Justyna Ilnicka - sopran i Przemysław Borys - tenor.


Koncert odbędzie się w sobotę, 19 lutego 2011, o godz. 18.00 w Kościele Seminaryjnym, przy ul. św. Barbary 41.

WSTĘP ...

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu FRONDY

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy we wtorek 18 stycznia o godz. 19.00 w kościele akademickim pw. św. Ireneusza, ul. Kilińskiego 132. Temat spotkania brzmi: "DEON - nowocześnie o życiu i Kościele". Gościem spotkania będzie o. Artur Demkowicz SJ

Więcej

Z KOLĘDĄ PO AKADEMIKACH

10-11-12-13 stycznia 2011 r. po wieczornej Mszy świętej (czyli od około godz. 20.00)

Poniedziałek - DS Maluch
Wtorek - DS
Skrzat
Środa - DS
Herkules
Czwartek - DS Bliźniak

 
Będziemy bardzo wdzięczni za wspólne spotkanie na modlitwie, śpiewaniu kolęd i błogosławieństwie waszych studenckich pokoi. Duszpasterze bedą zaopatrzeni w wodę święconą i kropidło. Zapraszamy wszystkich do dawania świadectwa wiary w środowisku akademickim.

ks. Marek ...

Więcej

Spotkanie formacyjne - XXVI ŚDM w Madrycie

W najbliższy piątek 14.01.2011 po mszy św. o godz. 19.00 w DA odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne przygotowujące do udziału w  XXVI ŚDM w Madrycie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wyjazdem.

Więcej

Dzień skupienia

Zapraszamy na kolejny Dzień Skupienia:
15.01.2011. (sobota) - godzina 10.00.

Prosimy o przyniesienie ze sobą Pisma Świętego - Nowego Testamentu, ewentualnie jakiegoś notatnika i czegoś słodkiego do herbaty.

Program:

10.00 - jutrznia
10.30 - namiot spotkania
11.15 - rozesłanie
12.00 - kawa/herbata
12.30 - spotkanie w grupie
13.00 - Msza święta

Więcej

Koncert: NIEMOWLĄTKO NA SŁOMIE

W niedzielę 16 stycznia 2011 o godz. 17.00 zapraszamy na koncert "Niemowlątko na słomie" w wykonaniu Collegium Cantorum Czestochoviense. Szczegóły na plakacie obok. Wstęp wolny.

Więcej

Spotkanie KZA

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków na spotkanie KZA, które odbędzie się w najbliższą środę, 19.01.2011. po Mszy Świętej (czyli ok. godz. 20.00). Wasza obecność jest o tyle istotna, że zaczynamy kolejny semestr, więc potrzebujemy nowych pomysłów i rąk gotowych do ich realizacji :) Do zobaczenia, Zarząd

Więcej

Zaproszenie na ślub

Z ogromną radością pragniemy zaprosić wszystkich przyjaciół na Nasz Ślub, który odbędzie się 22.01.2011 r. o godz. 14.00 w kościele pw. Dobrego Pasterza w Istebnej.
Bardzo prosimy Was także o modlitwę w naszej intencji.
Ania i Mateusz

Więcej

Spotkanie wolontariatu

Spotkanie organizacyjne Wolontariatu Niepełnosprawnych odbędzie się we wtorek 11.01. o godz. 18.00 w Duszpasterstwie Akademickim Emaus. Zapraszamy wszystkich Wolontariuszy oraz osoby chętne, które chcą przyłączyć się do Wolontariatu.

Kontakt: Bartosz 662092151 lub Monika 788034812

Więcej

Z kolędą po Częstochowie

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych "Tabor" oraz Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" zapraszają na kolejny cykl spotkań muzycznych "Z kolędą po Częstochowie". Na plakacie obok zamieszczamy program koncertów.

Więcej

Spektakl "Kolędowanie u Jana D. - po raz drugi"

W świątecznej atmosferze, po studencku, z wieloma elementami zaczerpnietymi z życia codziennego toczącego się dookoła nas - tak po krótce można scharakteryzować scenariusz spektaklu zatytułowanego "Kolędowanie u Jana D. - po raz drugi". Rozczarowanych lakonicznym opisem informujemy, że piszemy mało bo nie chcemy zdradzić scenariusza. 14 stycznia aktorzy (Grupa Teatralna "naJana") oraz muzycy (członkowie Chóru i Zespołu instrumentalnego z Instytutu Muzyki AJD ...

Więcej

Spotkanie wigilijne DA

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków KZA oraz Duszpasterstwa na poświąteczne spotkanie wigilijne, które odbędzie się we wtorek, 4.01. o godz. 19.00 w kościele akademickim. Spotkanie rozpoczniemy mszą świętą, następnie obejrzymy jasełka przygotowane przez duszpasterstwo, a na sam koniec złożymy sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Do zobaczenia:)

Więcej