Aktualności

Nabożeństwa Czerwcowe.

W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zawsze 15 minut przed Eucharystią, czyli w tygodniu o 18.45 i w niedziele i święta o 19.45. W czasie nabożeństw modlimy się nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Więcej

Sesja biblijno-modlitewna dla mężczyzn

SYNU, TOBIE MÓWIĘ, WSTAŃ!

Duchowe inspiracje do uzdrowienia zranień w relacji rodzice-dziecko - 27-29 czerwca 2014 Częstochowa. Prowadzi ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, ks. Remigiusz Lota z ojcami ze Wspólnoty Bożego Ojcostwa.

 

Dodatkowe informacje na stronie internetowej www.ojcze.pl lub pod numerem telefonu: 669 352 642.

Więcej

Wybory Zarządu KZA

Wybory Zarządu Katolickiego Związku Akademickiego "Emaus" odbędą się w poniedziałek (26 maja 2014) o godzinie 21, po wieczornej Adoracji. Wszystkich obecnych członków naszego stowarzyszenia prosimy o obecność.

Więcej

Wizytacja Kanoniczna.

 

Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy ks. bp Antoniego Długosza. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę i spotkania w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii.

 

 

18.00 - spotkanie z rodzinami i małżeństwami.

18.45 - Nabożeństwo majowe.

19.00 - Eucharystia.

20.00 - spotkanie ze studentami i absolwentami.

Zapraszamy!

Więcej

Wyjazd do Kokotka

Zapraszamy na wspólny wyjazd do Kokotka, który jest połączony z Dniem Skupienia naszej wspólnoty (temat: Bóg, Honor, Ojczyzna). Zabieramy śpiwór, Pismo Święte i pozytywne nastawienie! :)

 

Termin: 23-25 maja 2014 r. (wyjazd w piątek ok. godziny 17, powrót w niedzielę w godzinach popołudniowych)

Koszt: 50 zł

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia (do czwartku, 22 maja) u organizatorów: Paulina Kryj (tel.: 663 109 ...

Więcej

Warsztaty Bibliodramy

Wszystkich, którzy chcą doświadczyć tego, że Słowo Boże jest żywe, zapraszamy na Warsztaty Bibliodramy: "Jezus Pasjonat czyli wywracanie stołów".
Bibliodrama przez wchodzenie w role postaci biblijnych pozawala w szczególny sposób odkrywać słowo Boże i konfrontować się z nim, co naszym zdaniem jest cenne i inspirujące, dlatego chcemy się z Wami tym podzielić i zaprosić na warsztaty.

Termin: Piątek, 23 maj ...

Więcej

Pomagamy Dzieciom.

Wspólnota Rodzin Emaus organizuje zbiórkę na plac zabaw dla dzieci z przytuliska dla kobiet przy ul. Staszica w Częstochowie.
Potrzebne są:
- huśtawka ogrodowa
- zjeżdżalnia
- domek drewniany/plastikowy
- trampolina oraz inne sprzęty ogrodowe, które niosą radość, sprzyjają rozwojowi fizycznemu i pomagają spożytkować energię dzieci w pozytywny sposób.
Osoby zainteresowane odsyłamy do Magdy Dobosz tel. 697179162. a jeśli ktoś chce pomóc finansowo ...

Więcej

KONCERT Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II.

Filharmonia Częstochowska zaprasza na uroczysty KONCERT Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II.W ten sposób chcemy uczcić to ważne dla nas wszystkich wydarzenie. Podczas koncertu zabrzmi CREDO autorstwa Henri Seroki - belgijskiego kompozytora polskiego pochodzenia. Koncert odbędzie się 18 maja 2014 (niedziela) o godz. 18.00 w Sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie Filharmonii.

Więcej

Spotkanie Częstochowskiego Klubu Frondy.

 

Częstochowski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Wojciechem Reszczyńskim, które odbędzie się w środę (28 V br). Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00, o godz. 20.00 spotkanie z gościem.
Temat spotkania: "Polska-źródło naszej dumy i troski"
Wojciech Reszczyński, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Od 1980 należał do NSZZ "Solidarność". Był pierwszym prezenterem Teleexpressu i Wiadomości, związany był także ze ...

Więcej

Juwenalia

Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia wolnego czasu z okazji tegorocznych Juwenaliów.

 

- Czwartek (15 V): grillowanie w DA. Zaczynamy po wieczornej Mszy Świętej, ok. godziny 20.

- Piątek (16 V): rajd rowerowy. UWAGA: z powodu złej pogody rajd został odwołany.

- Sobota (17 V): w godzinach popołudniowych wspólnie przygotowujemy obiad (zaczynamy o godz. 12 w auli naszego Duszpasterstwa), a później udajemy się na ...

Więcej

Koncert MATE.O

Zapraszamy na koncert MATE.O. Koncert uwielbienia odbędzie się 31.05.2014 r. o godz. 20.00. w Częstochowie w par. Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Cegiełki u Ani Pawłowskiej 506994265. Więcej informacji o zespole na stronie: www.mate-o.com

Więcej

Pielgrzymka Akademicka

Serdecznie zapraszamy na 78. Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 10-11 maja 2014 r. Tematem przewodnim tegorocznej pielgrzymki jest hasło "Zrozumieć człowieka". Szczegółowy plan oraz ulotka informacyjna dostępne są w szczegółach aktualności.

 

Zgłoszenie uczestnictwa w pielgrzymce jest obowiązkowe (przy wejściu do Katedry). Koszt udziału: 5 zł od osoby.

Więcej

Spotkanie z fotografem i badaczem Całunu Turyńskiego.

W środę 14 V 2014r. po Mszy św. ok 19.45 odbędzie się w naszym duszpasterstwie spotkanie z fotografem i badaczem Całunu Turyńskiego Aldo Guerreschi, który przebywa w Polsce. Temat spotkania: „Ludzki rozum a tajemnica Całunu?”. Zapraszamy.

Więcej

Módlmy się o powołania.

W niedzielę Dobrego Pasterza (11 V) rozpoczęliśmy 51. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W tym roku towarzyszy mu hasło „Powołania świadectwo prawdy". Tydzień Modlitw o Powołania powinien być wielką mobilizacją do modlitwy i przypomnienia, że trzeba wspierać dzieło odczytywania, rozwijania i realizowania powołań – podkreśla bp Marek Solarczyk, delegat Episkopatu Polski ds. Powołań.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych, aby mieli ...

Więcej

Tydzień Biblijny.

W dniach od 4 do 10 maja 2014 r. przeżywamy w polskim Kościele pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Niedzielę Biblijną (4 maja br.) oraz Szósty Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku przebiega on pod hasłem: „WIERZĘ W CIEBIE, JEZU CHRYSTE, SYNU BOŻY!”

Zachęcam do pogłębienia duchowości biblijnej i odwiedzania ogólnopolskiej strony internetowej Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła ...

Więcej