Aktualności

REKOLEKCJE WAKACYJNE DLA MAŁŻEŃSTW

Rekolekcje wakacyjne dla małżeństw o tematyce "Bliżej siebie" odbędą się 12-19 sierpnia 2018 r.
PROWADZĄCY: Marta i Marek Babikowie, małżeństwo od 25 lat, rodzice 4 dzieci
ORGANIZATOR: Wspólnota Rodzin Emaus
Rekolekcje odbędą się Ośrodku Rekolekcyjnym EMAUS ( http://emausturno.pl/galeria ), położonym w miejscowości Turno/Brzeźce koło Białobrzegów.
 
 
Więcej

FESTIWAL ŻYCIA 2018

Będzie to pierwszy Festiwal Życia w Kokotku, przy Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA. Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży.
Termin 2-8.07.2018 r.
W bogatym programie znajdują się codzienne konferencje z udziałem interesujących gości (Luxtorpeda, TGD, ks. Kuba Bartczak, Ania Golędzinowska, Jasiek Mela), praca w grupach, warsztaty, koncerty i animacje, a także program duchowy z modlitwami i Mszą ...

Więcej

Wystawa pt. MACIERZYŃSTWO na auli DA EMAUS

Estera Makieła jest absolwentką Wydziału Sztuki UJD w Częstochowie, kierunku Grafika Użytkowa oraz członkiem Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza.

Wystawa dotyczy jej doświadczenia życiowego oraz osobistych przemyśleń na temat bycia mamą. Prace mają na celu ukazać piękno powołania każdej kobiety do macierzyństwa oraz odpowiedzialność za nowe życie. Obrazy zostały wzbogacone zarówno jej przemyśleniami, jak i koleżanek – matek ...

Więcej

BOŻE CIAŁO 2018

W czwartek (31 maja br) UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. To dzień dziękczynienia za największą na ziemi bliskość Boga, którą jest bliskość w Eucharystii. Ta eucharystyczna obecność jest źródłem naszego życia duchowego.

Centralna procesja eucharystyczna dla miasta Częstochowy odbędzie się z Jasnej Góry do Bazyliki Archikatedralnej około godz. 11.00. Procesję poprzedzi Msza Święta o godz. 10.00.

Natomiast ...

Więcej

WIECZÓR UWIELBIENIA

ZAPRASZAMY na Wieczór Uwielbienia w Kościele Akademickim 28 maja o godz. 20.00.

Uwielbienie to wyrażenie Jezusowi Chrystusowi wdzięczności a zarazem taka chwila, kiedy chcemy spotykać się razem, aby w jedności uwielbiać Pana Boga!

Więcej

EWANGELIZACYJNA PROJEKCJA FILMOWA

W ramach Ewangelizacyjnych Projekcji Filmowych ZAPRASZAMY na film pt. „Ignacy Loyola”. Projekcja odbędzie się 26 maja 2018 r. w naszym Kościele (ul. Kilińskiego 132) o godz. 19.00. WSTĘP: wolny!

Więcej

SPOTKANIE Z DAMIANEM KRAWCZYKOWSKIM

23.05.2018r. o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie z Damianem Krawczykowskim

autorem książki "Apostołowie w dresach".

 

Więcej

WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Serdecznie zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (19.05.2018)
o godz. 18.00.
Chcemy w ten czas prosić o Ducha Świętego o Jego łaski i dary.
Zapraszamy studentów, absolwentów, rodziny oraz sympatyków.

 

Więcej

LEDNICA 2018


XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000 pod hasłem "JESTEM" odbędzie się już 2 czerwca.

Jedź z nami na LEDNICĘ !
 

www.lednica2000.pl

 

Więcej

SPOTKANIE Z DANUSIĄ I MARKIEM KUŹNIKAMI

Małżeństwo od lat 19. Przyjaźnią się od 26. On: doktor psychologii, psychoterapeuta, wykładowca akademicki. Ona: polonista, logopeda, pedagog terapeuta w systemie Montessori.

Prowadzą razem warsztaty, wykłady, treningi dla: rodziców, narzeczonych, małżonków, nauczycieli, pracowników socjalnych. Są autorami książek. Prowadzą Ośrodek Wspomagania Rozwoju DOBRE MIEJSCE. Przede wszystkim są rodzicami czworga dzieci.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Mężczyzną i Kobietą stworzył Ich" ...

Więcej

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

W maju ZAPRASZAMY na nabożeństwa majowe, zawsze 15 minut przed Eucharystią, czyli w tygodniu o 18.45 a w niedziele i święta o 19.45.

Więcej