Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 Niedziela zwykła  – rok B – 16 czerwca 2024 r.

Dzisiaj Wspólnota Rodzin Emaus organizuje w Olsztynie w Ośrodku „Święta Puszcza” -  „RODZINNY PIKNIK”. Rozpoczęcie o godz. 16.00, zakończenie ok. godz. 19.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Będzie to czas budowania relacji i odpoczynku.

W tym tygodniu
- we wtorek - o godz. 20.00 ostatnie spotkanie z cyklu „Tajemnice liturgii”. Jeśli pragniesz zgłębić prawdę o Eucharystii to z pewnością się nie zawiedziesz. O 20.00 spotkanie integracyjne Wspólnoty 25+ poza duszpasterstwem.
- w środę -
po Mszy św. o godz. 19.45 uroczysta kolacja na zakończenie roku formacyjnego dla studentów. Będziemy też wybierać nowy Zarząd KZA i zostaną przedstawieni nowi liderzy poszczególnych grup studenckich. Zapraszamy wszystkich studentów zwłaszcza członków KZA. 
- w czwartek - po Mszy św. wspólnotowa agapa SNE.
- w piątek - po Mszy św. „Dialogi Nikodemowe”, możliwość rozmowy duchowej, spowiedzi i adoracji. Po Mszy św. Również „Pogłębiarka” czyli medytacja Pisma Świętego metodą ignacjańską. Siatkówka dla studentów o godz. 18.45 w klubie Politechnik.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do środy po Mszy wieczornej.

Nabożeństwo czerwcowe w każdą niedzielę 15 minut przed Mszą o godz. 20.00, a w tygodniu - zaraz po Mszy św. wieczornej.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Zapraszamy na Msze św. każdego dnia wieczorem, by zawierzać czas sesji Najświętszemu Sercu Jezusa i prosić o potrzebne dary i łaski dla studentów.

Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła Wspólnocie SNE. W najbliższą środę GENERALNE SPRZĄTANIE kościoła. Od godz. 9.00 zapraszam studentów. Od godz. 16.00 Wspólnotę 25+, a po Mszy wieczornej Wspólnotę Rodzin Emaus i SNE. Zapraszam również do pomocy w sprzątaniu osoby nie formujące się w żadnej ze wspólnot w DA, dla których to miejsce jest ważne.

W przyszłą niedzielę 23 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich studentów i pracowników uczelni wyższych miasta Częstochowy na Mszę św. na zakończenie roku akademickiego 2023/2024. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Antoni Długosz.

28 czerwca, w przyszły piątek, wspomnienie św. Ireneusza BM, naszego patrona. Jest to dzień odpustu w naszej wspólnocie parafialnej. Zaplanujmy już dzisiaj czas, by móc w pełni uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć łaski związane z odpustem. Słowo wygłosi ks. dr Tomasz Podlewski, nasz duszpasterz.

Wspólnota 25+ zaprasza w sobotę 29 czerwca na potańcówkę i grilla. Wstęp dla każdego. Wejściówka 30 zł. Zapisy do 27 czerwca. Spotkanie jest bezalkoholowe.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.