Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 Niedziela zwykła – rok A – 24 września 2023 r.

W dalszym ciągu proszę o modlitwę za Krzyśka Szewczyka i jego rodzinę.

Od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 20.00. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 19.30, od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.

Adoracja półgodzinna w ciszy po Mszy wieczornej od poniedziałku do piątku.

We wtorek zapraszamy wszystkie kobiety, także (a może zwłaszcza) te z małymi dziećmi, które chciałyby w towarzystwie innych kobiet napić się kawy i porozmawiać. Można przynieść coś słodkiego, kawa będzie zapewniona. Początek o godz. 16.30, a koniec przed Mszą św. o godz. 19.00 podczas której kobiety będą modlić się o potrzebne łaski dla bliskim im mężczyzn - mężów, synów, ojców i braci.

We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie z cyklu „Pogłębiarka”, czyli rozważanie Słowa Bożego metodą ignacjańską. Serdecznie zapraszam.

W czwartek spotkanie Wspólnoty SNE o godz. 19.30. Rozpoczynamy dzieleniem w grupkach, następnie konferencja i modlitwa uwielbienia.

GENERALNE SPRZĄTANIE przed nowym rokiem akademickim w najbliższą sobotę. Rozpoczynamy o godz. 7.00. Bardzo proszę wszystkich o zaangażowanie w to sprzątanie. Zwłaszcza wszystkich formujących się we wspólnotach w DA Emaus oraz osoby, dla których to miejsce jest ważne.

Od przyszłej niedzieli po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 studenci na auli pod kościołem zapraszają do KAWIARENKI. Będzie można zakosztować wspaniałej kawy i ciasta za dobrowolną ofiarę. Studenci w ten sposób pragną zbierać pieniądze fomacyjne spotkania środowe (Kurs Alpha) oraz comiesięczne wyjazdy w góry w ramach zdobywania Korony Polskich Gór. Wesprzyjmy ich i korzystajmy z tej inicjatywy.

Malowanie kościoła i konserwacja okien zostały zakończone. Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie zarówno duchowe jak i materialne. Dziękuję za dziesięciny oraz ofiary serca składane na tacę i przelewane na konto.

W przyszły poniedziałek – 2 października – WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00, następnie godzinna modlitwa uwielbienia i DOBA EUCHARYSTYCZNA w ciszy, która potrwa do wtorku do Mszy wieczornej. Przy wejściu do kościoła jest godzinowy harmonogram adoracji. Proszę o wpisywanie się w dowolnej godzinie.

W nowym roku formacyjnym czekają nas bardzo ciekawe inicjatywy i spotkania. Wierzę, że każdy będzie mógł skorzystać i wybrać coś dla siebie. Uchylając rąbka tajemnicy:

- w każdą środę studenci będą przeżywać Kurs Alpha - rozpoczynając wspólną kolacją i integracją będziemy pogłębiać swoją wiarę przez doświadczenie osobistego spotkania z Bogiem. Pierwsze powakacyjne spotkanie dla WSZYSTKICH studentów w przyszłą środę 4 października po Mszy wieczornej.

- Po(d)rywy serca - cykl comiesięcznych spotkań dla zakochanych i pragnących miłości

- Życie na Gigancie - to comiesięczne spotkania z ciekawym człowiekiem - w październiku z Jankiem Melą - niepełnosprawnym, który w jednym roku zdobył 2 bieguny.

- Bibliodrama, Teatr Spotkania, warsztaty dla mężczyzm: „Najpierw masa, potem rzeźba”, konsultacje psychologiczne dla studentów oraz wiele innych. Więcej szczegółów już wkrótce.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia