Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Wielkiego Postu – rok B – 25 lutego 2024 r.

Dzisiaj po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do KAWIARENKI. Studenci przygotowali jak zwykle przepyszne ciasta.

W tym tygodniu:

- w poniedziałek - po Mszy wieczornej kolejne spotkanie z cyklu Życie na Gigancie. Zaproszonym gościem będzie Sylwia Jaśkowiec - biegaczka narciarska, reprezentantka Polski, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i świata. Serdecznie zapraszamy.
- we wtorek - o godz. 20.00 spotkanie Wspólnoty 25+ w refektarzu.
- w środę - po Mszy św. GORZKIE ŻALE z konferencją. W Wielkim Poście w ramach studenkich śród będziemy rozważać Ewangelię wg św. Marka - o drodze do uczniostwa. Po konferencji - medytacja przed Najświętszym Sakramentem, a następnie kolacja dla studentów i dzielenie.  
- w czwartek - po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty SNE. Dzielenie w grupkach, konferencja i modlitwa uwielbienia w auli.
- w piątek
- o godz. 17.00 siatkówka dla studentów na sali w szkole nr 9 przy ul. Sobieskiego. Po Mszy wieczornej DROGA KRZYŻOWA, a potem „Pogłębiarka”.

We wtorek i środę adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 18.00 do Mszy św.

Dziękuję za posprzątanie kościoła Studentom. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.

Rekolekcje Wielkopostne w DA będziemy przeżywać od przyszłej niedzieli, czyli od 3 do 6 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Porosło duszpasterz akademicki ze św. Anny w Krakowie. Tematyka rekolekcji będzie dotyczyć SPOTKANIA ze Zmartwychwstałym podczas 4 katechez paschalnych.

Program rekolekcji jest następujący:

- Niedziela 3 marca - Msza z nauką o godz. 10.00, 11.30 i 20.00. O godz. 19.00 - katecheza. Po Mszy o godz. 20.00 kolacja dla studentów i integracja.

- Poniedziałek - godz. 19.00 - Msza św. z homilią. Po Mszy - katecheza paschalna a zaraz potem Wieczór uwielbienia i Doba Eucarystyczna.

- Wtorek - godz. 19.00 - Msza św. z homilią. Po Mszy - katecheza paschalna

- Środa - godz. 18.00 - spowiedź. O godz. 19.00 Msza św. Po Mszy - katecheza paschalna.

Zaplanujmy czas, by w pełni uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Jeśli odczuwacie pragnienie spowiedzi albo rozmowy to nr telefonów "Waszych" Duszpasterzy znajdziecie na naszej stronie internetowej. My również jesteśmy tutaj dla Was. Szczególnie zapraszam na kolejny cykl formacyjny od najbliższej środy. Szczegóły na plakatach.

Najbliższe prekany w naszym duszpasterstwie w dniach od 15-17 marca br. Szczegóły i zapisy na naszej stronie DA.

Dwa tygodnie temu ukazało się drugie wydanie książki pt. „Jezusowa kardiologia” autorstwa naszego ks. Tomasza. Książka doczekała się nominacji do „Feniksa” i wielu pozytywnych recenzji w Internecie. Można ją także śledzić na Twitterze. „Jezusowa kardiologia” jest już dostępna w księgarniach, ale specjalnie dla naszej parafii ks. Tomasz przygotował wyjątkową okazję. Dziś po każdej Mszy Świętej można nabyć książkę za dobrowolną ofiarę i uzyskać pamiątkowy wpis autora. Zachęcamy do nabycia „Jezusowej kardiologii” z autografem – dla siebie, na prezent, jako lekturę wielkopostną lub na każdą inną okazję. Więcej o książce można przeczytać w nowym wywiadzie z ks. Tomaszem pt. „Świętość to nie bezgrzeszność” na portalu „Opoka”: https://cutt.ly/AwNafPHX