Aktualności

Orszak Trzech Króli

01
01'13

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży już drugi raz jest organizatorem „Orszaku Trzech Króli” w Częstochowie. W Roku Wiary ma on szczególną wymowę. Nasz rodak - bł. Jan Pawel II mówił: „Częstochowa to dobre miasto”.

Z wiarą i miłością, mali, młodzi i starsi 6 stycznia 2013 r. będą mogli powiedzieć: „W Częstochowie, w mojej parafii, w zakładzie pracy, w rodzinie, w moim życiu - dla Boga zawsze są otwarte drzwi”. Dziękujemy władzom miasta, dyrekcji i pracownikom ratusza, ruchom i stowarzyszeniom, wspólnotom, Zespołowi Pieśni i Tańca „Częstochowa”, chórowi katedralnemu, Policji, Straży Miejskiej, Wyższemu Seminarium Duchownemu, Ojcom Paulinom, szkołom, przedszkolom, orkiestrze jasnogórskiej, aktorom i tym wszystkim, którzy dokładają starań, aby „Orszak Trzech Króli” był świadectwem wiary.

W tym roku „Orszak Trzech Króli” poprzedzi Eucharystia o godz. 10.00 w archikatedrze częstochowskiej pw. Świętej Rodziny. Po niej nastąpi przejście na pl. Biegańskiego i Jasną Górę. Tam odbędzie się pokłon Trzech Króli i spotkanie z dziećmi.
W tym roku nasze miasto dołącza do ponad 92 innych miast, które mówią „Tak” Jezusowi. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do „Orszaku Trzech Króli”.