Aktualności

Czas by pomóc!!!

09
08'12

Ostatnie dni przynoszą nam wiele informacji o poszkodowanych przez anomalia pogodowe. Trąby powietrzne, burze i gradobicia w jednej chwili pozbawiły ludzi dorobku całego życia lub w dużym stopniu przyczyniły się do zubożenia rodzin, a zwłaszcza samotnych, starszych i chorych. W całej naszej Ojczyźnie straty spowodowane przez anomalia pogodowe wynoszą prawie 550 mln zł. Uszkodzonych zostało przeszło 1000 domów mieszkalnych, ok. 750 budynków gospodarczych a także uległy zniszczeniu uprawy rolne na 27 tyś ha i uprawy ogrodniczo warzywne na 900 ha. Zostało zniszczonych blisko 800 tuneli foliowych i szklarni.

W odpowiedzi na ogrom zniszczeń i ludzkich tragedii, Ks. Arcybiskup naszej Archidiecezji Wacław Depo, w poczuciu ludzkiej solidarności i chrześcijańskiej miłości, zwraca sie do Księży i Wiernych całej Archidiecezji o zebranie ofiar do puszek Caritas, jako dar serca dla poszkodowanych. Proszę Czcigodnego Księdza Proboszcza o zebranie ofiar w niedzielę 12 sierpnia.
Ksiądz Arcybiskup składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożony dar serca dla poszkodowanych i udziela Błogosławieństwa.

Z pozdrowieniem Chrystusowym
Ks. Stanisław Iłczyk
Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej