Aktualności

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2012

03
12'11

Młodzież z KSM zaprasza w dn. 6 stycznia na Orszak Trzech Króli. Misją Orszaku Trzech Króli jest pielęgnowanie oraz szerzenie wartości prorodzinnych i wspólnotowych. Byłoby wspaniale gdyby włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania. Celem organizowanego projektu jest także uczczenie Święta Trzech Króli. Po 50 latach w Polsce święto to znów staje się dniem wolnym od pracy, dlatego znacznie łatwiej będzie wielu osobom dołączyć się do wspólnej zabawy i świętowania.
Spotykamy się 6 stycznia na Placu Biegańskiego o godz.15.00 gdzie odbędzie się widowisko plenerowe, stamtąd przejdziemy do stajenki, która znajduję się na Jasnej Górze. Orszak tworzą w większości dzieci ze szkół oraz ich rodzice, wspólnoty Archidiecezji Częstochowskiej, częstochowskie parafie. Aktorzy wystąpią w kolorowych strojach współtworząc postacie pastuszków, giermków, dworzan, posłańców Króli, aniołów, owieczek.
Widzowie włączą się w zabawę poprzez nałożenie tekturowych koron, których zdjęcie przed Stajenką będzie oznaką oddania hołdu Prawdziwemu Królowi. Na zakończenie Orszaku odbędzie się koncert kolęd i konkursy dla najmłodszych.