Aktualności

Zaproszenie na spotkanie Frondy

16
05'10

Stanisław Michalkiewicz
(ur. 8 listopada 1947 w Lublinie) – polski prawnik, sędzia Trybunału Stanu, eseista, publicysta i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Współzałożyciel Unii Polityki Realnej. Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
 
Autor projektu polskiej konstytucji, w którym zawarty był m.in. zakaz uchwalania budżetu z deficytem. Był też autorem projektu nowelizacji kodeksu karnego przewidującej przywrócenie kary śmierci.
 
Deklaruje się jako konserwatywny liberał. W latach 1997–1999 prezes, a od 2004 do 18 kwietnia 2005 wiceprezes Unii Polityki Realnej. Z ramienia UPR kandydował bez powodzenia w 2001 do Senatu i w 2004 do Parlamentu Europejskiego. W 2005 ponownie ubiegał się bezskutecznie o mandat senatora – jako bezpartyjny kandydat Ligi Polskich Rodzin. Po kongresie UPR 20 października 2009 wystąpił z tej partii.
 
Publikuje na łamach "Opcji na prawo", "Najwyższego CZASU!", "Powściągliwości i Pracy", "Naszej Polski", "Naszego Dziennika", "Gazety Polskiej", "Dziennika Polskiego", "Niezależnej Gazety Polskiej", "Mojej Rodziny" i innych pism. Jego felietony emituje Polskie Radio Program I (od września 2006), Radio Maryja i Telewizja Trwam.
Blog Michalkiewicza wygrał główną nagrodę w konkursie Blog Roku 2008, organizowanym przez onet.pl.
 
Pełniejszy życiorys jest dostępny na stronie:
http://www.michalkiewicz.pl/zyciorys.php