Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 19.06.2022 r.

19
06'22
 1. Dzisiaj Wspólnota Rodzin Emaus organizuje w Olsztynie w Ośrodku „Święta Puszcza” -  „RODZINNY PIKNIK”. Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie ok. godz. 19.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Będzie to czas budowania relacji i odpoczynku.
 2. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w niedziele o godz. 19.30. W poniedziałki zapraszamy bardzo serdecznie dzieci. Będą niespodzianki.
 3. Jutro o godz. 20.00 kolejne spotkanie nauki języka hiszpańskiego. Koszt jednego spotkania – ofiara dobrowolna.
 4. Msza św. z Jutrznią we wtorek i czwartek o godz. 6.30.
 5. Spotkania formacyjne:
  W ŚRODĘ o godz. 19.45 – spotkanie Wspólnoty 25+
  W CZWARTEK o godz. 19.00 – spotkanie Wspólnoty SNE – rozpoczynamy Mszą św. z racji odpustu dla całej Wspólnocie - Uroczystości narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną agapę.
 6. Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Zapraszamy na Msze św. każdego dnia wieczorem, by zawierzać czas sesji Najświętszemu Sercu Jezusa i prosić o potrzebne dary i łaski dla studentów.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. WAKACYJNY SPŁYW KAJAKOWY DLA STUDNETÓW na Mazurach w dniach 6-13 lipca. Płyniemy rzeką Krutynią – jedną z najpiękniejszych widokowo rzek w Polsce. Noclegi w namiotach – trochę taki mały survival. Zgłoszenia do 27 czerwca u ks. Michała. Koszt: Członkowie KZA – 400 zł, studenci – 600 zł. Nie zwlekaj i nie czekaj – zapisz się już dzisiaj.
 9. Dziękuję Studentom za środowe sprzątanie kościoła. W najbliższą środę sprzątanie generalne naszego kościoła przed zakończeniem roku akademickiego. Serdecznie zapraszamy na godz. 9.00 wszystkich studentów. Na godz. 16.00 prosimy o pomoc Wspólnotę 25+, natomiast po Mszy wieczornej zapraszamy Wspólnotę Rodzin Emaus oraz SNE. Prosimy również osoby nie formujące się w/w wspólnotach o pomoc. Zapraszamy na dowolną godziną. Pracy jest bardzo wiele.
 10. W przyszłą niedzielę 26 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich studentów
  i pracowników uczelni wyższych miasta Częstochowy na Mszę św. na zakończenie roku akademickiego 2021/2022. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski.
 11. 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza BM, naszego patrona. Jest to dzień odpustu
  w naszej wspólnocie parafialnej. Zaplanujmy już dzisiaj czas, by móc w pełni uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć łaski związane z odpustem. Słowo wygłosi ks. dr Rafał Kowalski.
 12. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela”
  oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 13. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.