Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 24.04.2022 r.

24
04'22
 1. Decyzją Księdza Arcybiskupa, ks. Jakub - wikariusz Personalnej Parafii Akademickiej - od dnia 1 maja 2022 r. będzie pełnił posługę Administratora w Parafii pw. Św. Wawrzyńca w Borownie. Dziękujemy za Jego głoszone kazania, posługę duszpasterską oraz wszelkie łaski, jakie otrzymaliśmy przez Jego kapłańskie serce. Prośmy w naszych modlitwach, by wola Boża wypełniała się w Jego życiu i posłudze w nowym miejscu. Życzymy Mu, by prowadził powierzonych sobie ludzi drogą zbawienia.
 2. Dzisiejszą niedzielą kończymy oktawę świąt Wielkanocnych i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia w Kościele pod hasłem: „Dzień Dobra”. Dzisiaj w Częstochowie na placu przy ul. Ogrodowej 24/44 odbędzie się impreza plenerowa organizowana przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej pod hasłem „Wytańczyć Dobro!”. Wydarzenie rozpocznie się modlitwą o godzinie 15.00, a jego celem będzie wspólne świętowanie wszystkich, którym bliska jest idea czynienia dobra. Wystąpią: ukraiński zespół muzyczny Kana Band oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna. W trakcie wydarzenia, jak i we wszystkich parafiach naszej archidiecezji w tym dniu, odbywać się będzie zbiórka pieniężna do puszek, której celem będzie utworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o słowach, które Jezus skierował do św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.” (Dz. 299, 699).
 4. Zapraszamy we wtorki i czwartki na Msze św. z Jutrznią o godz. 6.30.
 5. W najbliższy wtorek w godz. od 17.30 do 20.30 w auli duszpasterstwa odbędą się warsztaty dla rodziców prowadzone w oparciu o Pozytywną Dyscypliną: „Proaktywny rodzic nie tylko nastolatka”. Koszt: 100 zł od osoby, 150 zł przy zgłoszeniu się małżeństwa, 180 zł przy zgłoszeniu trzech osób. Zapisy pod numerem telefonu: 501 454 613
 6. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W PONIEDZIAŁEK o godz. 20.00 – spotkanie ministrantów
  W ŚRODĘ o 19.45 - spotkanie Wspólnoty 25+
  W CZWARTEK na godz. 19.00 zapraszamy studentów oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Spotykamy się w kościele.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Zapraszamy również Studentów na siatkówkę w środę na godz. 20.00 do Klubu Politechnik.
 9. Najbliższy wieczór uwielbienia odbędzie się 9 maja o godz. 20.00 – wyjątkowo w drugi poniedziałek miesiąca.
 10. W czasie wielkanocnym zapraszamy na cykl spotkań: 4 wieczory o modlitwie wewnętrznej. Modlitwa jest sztuką i radością. Trzeba się jej uczyć i ciągle wypływać na głębię. Spotkania będą odbywać się w piątki w miesiącu maju w auli duszpasterstwa o godz. 19.30. Przewidywany czas to 1h i 15 minut. Na jeden wieczór będą się składać katecheza duchowa i modlitwa wyrażona gestami. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza studentów. Prowadzi: ks. Łukasz Dyktyński.
 11. Dziękujemy Wspólnocie SNE za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła osoby sympatyzujące z naszą parafią, którym zależy na naszej świątyni.
 12. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 13. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.