Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 10 kwietnia 2022 r.

10
04'22

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj do auli duszpasterstwa na POKAZ ZDOBIENIA PISANEK metodą batikową – pisanie woskiem w wykonaniu pana Arkadiusza Belicy. Pokaz będzie odbywał się w godz. od 11.00 do 14.00 oraz od 19.00 do 21.30. Wstęp wolny. Natomiast jutro, w poniedziałek warsztaty pisania pisanek woskiem oraz zdobienia innymi technikami dla każdego chętnego. Warsztaty rozpoczną się o godz. 16.30 a zakończą ok godz. 19.30. Koszt to jedyne 50 zł. Należy zabrać ze sobą jajka ugotowane na twardo. Zapisy u pana Arkadiusza Belicy dzisiaj w trakcie trwania pokazu.
2. Studenci przygotowali na dzisiejszą niedzielę palemki. Serdecznie im dziękujemy. Dobrowolna ofiara za palemki będzie przeznaczona na cele formacyjne studentów.
3. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 19.00 z możliwością spowiedzi świętej.
4. W najbliższy wtorek Msza św. z Jutrznią o godz. 6.30.
5. Nabożeństwo Gorzkich Żali w środę o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 18.00.
6. Dziękujemy Wspólnocie 25+ za piątkowe posprzątanie kościoła. Sprzątanie generalne kościoła przed świętami odbędzie się w najbliższy wtorek - 12 kwietnia. Na godz. 9.00 zapraszamy studentów; na godz. 17.00 zapraszamy SNE, natomiast Wspólnotę 25+, WRE i wszystkich sympatyzujących z naszą parafią na godz. 20.00. Jeśli komuś nie odpowiadałaby proponowana godzina, prosimy by przyszedł pomóc w odpowiednim dla siebie czasie.
7. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego Męki, Śmierci
i Zmartwychwstania Pańskiego. To szczyt całego roku liturgicznego. Nie zapominajmy, że Święte Triduum Paschalne to celebracja zbawczych wydarzeń, czyli misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. To czas Paschy naszego Pana, która kryje w sobie trzy etapy. Rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek,
a kończymy wieczorem (drugimi Nieszporami) Niedzieli Zmartwychwstania.

    Porządek Nabożeństw w czasie Triduum będzie następujący:
- Wielki Czwartek
MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 19.00. Adoracja Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.00
- Wielki Piątek
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 19.00.
W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00
- Wielka Sobota
Zachęcamy do zachowania postu paschalnego również w tym dniu. Kościół pości, ponieważ został zabrany Oblubieniec.

          WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC o godz. 20.30.

Przynieśmy ze sobą świece oraz okapnik na świecę, a także prosimy by ubrać się na biało. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych na stół świąteczny – po celebracji liturgicznej Wigilii Paschalnej. Liturgii oraz procesji rezurekcyjnej będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny - MSZE ŚWIĘTE o godz. 11.30 i 20.00.

8. Fundacja Akademicka „Na progu”, przy współpracy z UJD i Politechniką Częstochowską, organizuję akcję pomocy studentom, którzy ucierpieli materialnie z powodu sytuacji wojennej w Ukrainie. Akcja ma na celu zapewnienie środków spożywczych, czy higienicznych, jak i opłacenie różnych kosztów niezbędnych do życia. Wpłat można dokonać bezpośrednio na oddzielny rachunek bankowy fundacji. Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Akademickiego, bądź facebook’u. Nie bądźmy obojętni, wesprzyjmy naszych studentów z Ukrainy.
9. Zachęcamy do zakupu Paschalików, które będzie można użyć w czasie Wielkiej Soboty, jak również podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając nim stół rodzinny. Ofiara dobrowolna.
10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.