Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 21 listopada 2021 r.

21
11'21
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odmówimy Akt uznania Jezusa Chrystusa Królem Wszechświata. Za publiczne odmówienie Aktu można uzyskać odpust zupełny.
 2. Już dzisiaj w przededniu wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej dziękujemy wszystkim zaangażowanym w posługę muzyczną w naszej wspólnocie. Bóg zapłać za piękną służbę na chwałę Bogu i dla pożytku duchowego nas wszystkich. Wszystkich posługujących zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00 na spotkanie z poczęstunkiem.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00.
 4. W ŚRODĘ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH STUDENTÓW NA PLANSZÓWKI. Rozpoczynamy o godz. 20.00
 5. W czwartek spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. Rozpoczęcie Mszą św. o 19.00 a potem wspólna agapa.
 6. Dziękujemy za piątkowe sprzątanie Studentom. W tym tygodniu WYJĄTKOWO SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA odbędzie się w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o posprzątanie Wspólnotę SNE.
 7. Chcemy zrobić paczki na Mikołajki i święta dla dzieci ze SP nr 33. Dlatego od dzisiaj będzie można przynosić słodycze, zabawki, przybory szkolne, bajki dla dzieci lub jeszcze inne gadżety, które przekażemy od naszej wspólnoty dzieciom. Prosimy by dary, którymi będziemy się dzielić były NOWE, czyli nie używane. Można je składać do białej skrzynki wystawionej przy gazetach przez najbliższe dwa tygodnie.
 8. Wspólnota Rodzin Emaus już po raz szósty zaprasza na rekolekcje dla małżeństw „Remont małżeński” w dniach 26-28 listopada w naszym kościele. Tegoroczną edycję poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie. Tematem rekolekcji będzie: „Radość Miłości czyli o dojrzewaniu”. Zapraszamy wszystkie zainteresowane małżeństwa z Częstochowy i okolic. Szczegóły na stronie remont.rodzinyemaus.pl. Informacje na plakatach oraz Facebooku. Czas rekolekcji to inwestycja w Wasze małżeństwo, w szczęśliwszą rodzinę i w Niebo. Przyjdźcie czekamy na WAS. Wstęp wolny.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Już teraz informujemy, że Msze św. roratnie będą o godz. 6.30 od poniedziałku do piątku. Po Roratach zapraszamy wszystkich na wspaniałą herbatę z goździkami i pomarańczą. W każdy wtorek i czwartek po roratach zapraszamy studentów na śniadanie. Wszystkie dzieci zachęcamy, by na roraty przychodzić z lampionami. Po roratach dzieci będą losowały każdego dnia „ADWENCIAKA”, czyli jednego z 4 pluszaków oraz otrzymają Biblię, by czytać na dobranoc Słowo Boże. Na koniec rorat, spośród dzieci, które były na wszystkich roratach zostaną rozlosowane nowe pluszowe ADWENCIAKI.
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.