Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 14 listopada 2021 r.

18
11'21
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00.
 2. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ na godz. 19.45 zapraszamy wspólnotę 25+
  W CZWARTEK na godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie modlitewne SNE
  W PIĄTEK na godz. 19.30 zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 3. Dziękujemy za piątkowe sprzątanie Wspólnocie 25+. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie kościoła Studentów.
 4. Prekany, czyli bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa odbędą się w naszej parafii w najbliższy weekend - od 19 do 21 listopada. Szczegóły na naszej stronie duszpasterstwa.
 5. W przyszłą niedzielę 21 listopada o godz. 18.00, w przededniu wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych w naszej parafii w śpiew i posługę muzyczną na spotkanie z poczęstunkiem. 
 6. Chcemy zrobić paczki na Mikołajki dla dzieci ze SP nr 33. Dlatego od przyszłej niedzieli będzie można przynieść słodycze, zabawki, przybory szkolne, bajki dla dzieci lub jeszcze inne gadżety, które przekażemy od naszej wspólnoty dzieciom. Prosimy by dary, którymi będziemy się dzielić były NOWE, czyli nie używane.
 7. Wspólnota Rodzin Emaus już po raz szósty zaprasza na rekolekcje dla małżeństw „Remont małżeński” w dniach 26-28 listopada w naszym kościele. Tegoroczną edycję poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie. Tematem rekolekcji będzie: „Radość Miłości czyli o dojrzewaniu”. Zapraszamy wszystkie zainteresowane małżeństwa z Częstochowy i okolic. Szczegóły na stronie remont.rodzinyemaus.pl. Informacje na plakatach oraz Facebooku. Czas rekolekcji to inwestycja w Wasze małżeństwo, w szczęśliwszą rodzinę i w Niebo. Przyjdźcie czekamy na WAS. Wstęp wolny.
 8. Za dwa tygodnie rozpoczyna się Adwent – to czas, w którym pragniemy przez Msze św. roratnie, rekolekcje i spowiedź św. przygotować się do pamiątki Bożego Narodzenia
  i ponownego przyjścia Jezusa na końcu czasów. Już teraz informujemy, że Msze św. roratnie będą o godz. 6.30 od poniedziałku do piątku. Po Roratach zapraszamy wszystkich na wspaniałą herbatę z goździkami i pomarańczą. Uchylając rąbka tajemnicy – w tym roku przejdziemy
  w czasie Rorat – MAŁĄ DROGĘ ze św. Tereską, a dzieci będą mogły poznać grupę wspaniałych „ADWENCIAKÓW”.
 9. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela i słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 10. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.