Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 27 grudnia 2020 - Niedziela Świętej Rodziny

27
12'20
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy studentom za udekorowanie naszego kościoła na czas świąt.
 2. Miś, który w czasie rorat był na kwarantannie trafił do Krzysia Gonery i otrzymał imię: Kuba.
 3. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Życzymy wszystkim małżeństwom łaski pokoju i miłości. Dziękujemy Wspólnocie Rodzin Emaus za zakup róż. Zachęcamy, by każdy mąż w duchu wolności wręczył swojej małżonce ten prosty, ale wymowny znak miłości. Wraz z różą każde małżeństwo otrzyma książeczkę Jacka Pulikowskiego: „O pojednaniu w małżeństwie i rodzinie”. To krótka i prosta refleksja dla tych, którzy chcą być (znowu) szczęśliwi. Polecamy również dwie bardzo dobre pozycje książkowe: „Tylko dla kobiet” oraz „Tylko dla mężczyzn”. Koszt każdej z książek to tylko 25 zł.
 4. OD JUTRA MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 18.00 i 19.00. Będą to już STAŁE godziny Mszy św. w tygodniu. Natomiast Msze św. w Niedziele i Uroczystości od 1 stycznia w godz. 10.00, 11.30, 19.00 i 20.00. Nie będzie już Mszy o godz. 21.00.
 5. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego – 31 grudnia o godz. 17.00. Nie będzie w tym dniu Mszy o innej godzinie. Po Mszy św. nabożeństwo za zakończenie Starego Roku.
 6. Od poniedziałku do środy Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy poł godziny po Mszy
  o godz. 19.00.
 7. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele
  w czasie nabożeństw liturgicznych.
 8. Serdecznie dziękujemy anonimowemu darczyńczy za zakup kropielnicy bezdotykowej. Dziękujemy również WRE za zakup trybularza i łódki do posługi kadzenia w czasie Mszy św.
 9. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ na godz. 20.00 zapraszamy Wspólnotę 25+
 10. Od 7 stycznia przez 12 kolejnych tygodni będziemy przeżywać w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą odbywały się w każdy czwartek o godz. 20.00. Można uczestniczyć w tym wydarzeniu online oraz tutaj w kościele. Zachęcamy każdego, do przeżycia tego wyjątkowego czasu doświadczenia Boga Żywego oraz do obecności na wszystkich spotkaniach. Podstawą przeżywania Seminarium jest praca z podręcznikiem formacyjnym, w którym znajdują się rozważania na każdy dzień. Podręczniki będą rozdawane 7 stycznia po pierwszym spotkaniu. Koszt podręcznika – 25 zł. Prosimy, by osoby, które będą przeżywały Seminarium online – również odebrały podręcznik formacyjny. Przy wyjściu z kościoła koniecznie zabierz ulotkę informacyjną o tym wydarzeniu.
 11. Zapraszamy wszystkich studentów, którzy pragną przygotowywać się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Po informację proszę zgłaszać się do ks. Jakuba lub ks. Michała. Przygotowanie rozpoczniemy od 7 stycznia.
 12. W poniedziałek 4 stycznia o godz. 20.00 kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Godzinowy harmonogram adoracji przy wejściu do kościoła. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.