Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 20 grudnia 2020 - 4 Niedziela Adwentu

20
12'20
 1. Ostatni tydzień Adwentu przed nami. Roraty o godz. 7.00 do czwartku włącznie. W Wigilię po Mszy św. roratniej losowanie nagród. W losowaniu biorą udział dzieci, które zebrały kompletne szopki. Należy je przynieść podpisane w środę, a po losowaniu w czwartek zostaną zwrócone dzieciom. Od jutra na Roratach oprócz „Liska-urwiska”, „Kotka-kłopotka” i „Puszka-leniuszka” będzie losowany nowy przyjaciel Misia – „Myszka-opryszka”
 2. Dzisiaj przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Częstochowa, będą przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju. Betlejemskie ogniobranie będzie miało miejsce po Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy, aby światło przechować do wieczerzy wigilijnej i odpalić od niego świecę Caritasu.
 3. Od poniedziałku do środy Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z możliwością spowiedzi od godz. 19.30 do godz. 22.00. Jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał ze spowiedzi pamiętaj, że Bóg kocha Ci przebaczać.
 4. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele w czasie nabożeństw liturgicznych.
 5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć sianko pod wigilijny obrus, które przygotowali dla nas studenci. Ofiara jest dobrowolna i będzie przeznaczona na wsparcie dla nich. Bądźmy hojni.
 6. Msza św. w Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego, tzw. Pasterka będzie odprawiona o godz. 24.00. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz w Święto św. Szczepana, czyli w drugi dzień świąt porządek Mszy świętych niedzielny: 10.00, 11.30, 19.00, 20.00 i 21.00.
 7. Dziękujemy za piątkowe generalne sprzątanie Studentom, Wspólnocie 25+ oraz Wspólnocie Rodzin Emaus. Dzięki Waszej służbie – nasza świątynia oraz budynki parafii lśnią. Niech Bóg wynagradza wszelki trud i poświęcenie.  
 8. Dziś można zakupić pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Całkowity dochód z opłatków będzie przeznaczony na ogrzewanie naszego kościoła. Opłatki są wystawione na stoliku przy gazetach..
 9. Zachęcamy do nabycia ostatnich już świec Caritasu. Niech w każdej rodzinie w czasie Wigilii zaświeci blask świecy Caritas, jako symbol naszej pomocy dzieciom.
 10. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny. W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zapraszamy.
 11. Od 7 stycznia przez 12 kolejnych tygodni będziemy przeżywać w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą odbywały się w każdy czwartek o godz. 20.00. Można uczestniczyć w tym wydarzeniu online oraz tutaj w kościele. Zachęcamy każdego, do przeżycia tego wyjątkowego czasu doświadczenia Boga Żywego oraz do obecności na wszystkich spotkaniach.
 12. Zapraszamy wszystkich studentów, którzy pragną przygotowywać się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Po informację proszę zgłaszać się do ks. Jakuba lub ks. Michała. Przygotowanie rozpoczniemy od 7 stycznia.
 13. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego – 31 grudnia o godz. 17.00. Nie będzie w tym dniu Mszy o innej godzinie.
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela.
 15. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.