Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 13 grudnia 2020 - 3 Niedziela Adwentu

12
12'20
 1. Jesteśmy na półmetku adwentowego oczekiwania. Zachęcamy wszystkich do wytrwałości. Od jutra na Roratach oprócz „Liska-urwiska” i „Kotka-kłopotka” będzie losowany nowy przyjaciel Misia – „Puszek-leniuszek”.
 2. Dziękujemy za waszą obecność i  świadectwo wiary podczas rekolekcji adwentowych. Jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał ze spowiedzi przypominamy, że od poniedziałku do czwartku od godz. 19.30 do 22.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z możliwością spowiedzi
 3. Przypominamy WSZYSTKIM o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele w czasie nabożeństw liturgicznych.
 4. Od dzisiaj można przy wyjściu z kościoła nabyć sianko pod wigilijny obrus, które przygotowali dla nas wspaniali studenci. Ofiara jest dobrowolna i będzie przeznaczona na wsparcie dla nich. Bądźmy hojni.
 5. Dzisiaj po Mszy o godz. 10.00 zapraszamy na krótkie spotkanie wszystkie rodziny, które pragną poznać charyzmat i wspólnotę Rodzin Emaus. Spotkanie odbędzie się na plebani.
 6. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele koncert poświęcony Słudze Bożemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i św. Janowi Pawłowi II: „Jak ojciec i syn” Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 7. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRDOĘ na godz. 20.00 zapraszamy Wspólnotę 25+
  W CZWARTEK na godz. 20.00 zapraszamy wszystkich studentów
 8. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 18.00.
 9. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów. Można jeszcze dołączyć do tej wspaniałej i elitarnej grupy.
 10. Dziękujemy za piątkowe posprzątanie kościoła studentom. W najbliższy piątek GENERALNE SPRZĄTANIE przed świętami. Będziemy porządkować kościół w następujący sposób:
  - w godz. 9.00-12.00 zapraszamy wszystkich studentów;
  - w godz. od 16.00 do 19.00 prosimy o pomoc Wspólnotę 25+
  - po Mszy wieczornej zapraszamy Wspólnotę Rodzin Emaus oraz wszystkie osoby, które nie są formalnie w żadnej wspólnocie, ale identyfikują się z naszą wspólnotą parafialną.
 11. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Częstochowa, będą przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju. Betlejemskie ogniobranie będzie miało miejsce w naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zabranie ze sobą lampionu, w którym będzie można zabrać światło do domu. Zachęcamy, aby światło przechować do wieczerzy wigilijnej i odpalić od niego świecę Caritasu.
 12. Dziś można zakupić pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Całkowity dochód z opłatków będzie przeznaczony na ogrzewanie naszego kościoła. Opłatki są wystawione na stoliku przy gazetach..
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritasu jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Koszt małej świecy 7 zł, a dużej – 15 zł.
 14. Od 7 stycznia przez 12 kolejnych tygodni będziemy przeżywać w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą odbywały się w każdy czwartek o godz. 20.00. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 15. Zapraszamy wszystkich studentów, którzy pragną przygotowywać się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Po informację roszę zgłaszać się do ks. Jakuba lub ks. Michała. Przygotowanie rozpoczniemy od stycznia.
 16. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego tygodnika Niedziela.
 17. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.