Aktualności

OGŁOSZENIA NA WIELKI TYDZIEŃ

05
04'20

Bracia i Siostry.

1. W Wielkim Tygodniu kontynuujemy możliwość spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdy dzień. Aby skorzystać z Sakramentu Pojednania i Pokuty najlepiej wcześniej zadzwonić i umówić się z księdzem na najbardziej dostępną godzinę. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 15.00 do 17.00.
2. Rozporządzenia Ministra Zdrowia ograniczające zgromadzeń religijnych do 5 osób obowiązują nas nadal. Jeśli tylko coś się zmieni OD RAZU zostaniecie poinformowani !!!
3. Zachęcamy Was do współudziału w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem środków społecznego przekazu, naszych mediów diecezjalnych, a szczególnie do łączności z Ojcem Świętym poprzez transmisje liturgii sprawowanych pod jego przewodnictwem w Watykanie.
Celebracje liturgiczne naszych Biskupów: Msza Wieczerzy Pańskiej - Bazylika Archikatedralna, godz. 18:00, Bp Antoni DŁUGOSZ - transmisja: Radio FIAT. Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej - Bazylika Archikatedralna, godz. 18:00, Bp Andrzej PRZYBYLSKI - transmisja: Radio FIAT. Wielka Sobota Liturgia Wigilii Paschalnej - Bazylika Archikatedralna, godz. 21:00,
Abp Wacław DEPO - transmisja: Radio FIAT.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Bazylika Archikatedralna, godz. 10:00, Bp Andrzej PRZYBYLSKI - transmisja: Radio FIAT.
4. Zachęćmy Was do odprawienia w Wielki Piątek w domach Drogi Krzyżowej, do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00 czy też do odśpiewania Gorzkich Żali, a także do oddania czci Chrystusowi Panu w znaku krzyża.
5. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

Pozdrawiamy w Chrystusie Panu <><