Aktualności

Dziękuję...

24
11'13

Kochani,
pozwólcie, że formą listową podzielę się wdzięcznością za wszelkie dobro, jakie otrzymałem od wszystkich przyjaciół naszej parafii. Bardzo dziękuję za życzliwość, której doświadczyłem przez wszystkie lata. Zawsze mogłem liczyć na duchowe i konkretne wsparacie dla mojej osoby i naszej parafii. Od piątku 22.11.2013 nasz Pasterz - Abp Wacław Depo posyła mnie do dzieła związanego z "Caritas". To inny charakter posługiwania, ale u podstaw tego zadania jest zawsze człowiek, któremu trzeba pomagać duchowo i materialnie. Dzięki DA wiele się nauczyłem i z tym idę dalej; nie pozwolę się zamknąć w biurze, ale postaram się, by mnie szukano pośród ludzi. Bo największym bogactwem Kościoła i "Caritas" jest człowiek, nad którym się pochylamy. Będę pamiętał o wszystkich, bo przyjaźń, jaka jest zawiązana przez parafię pod patronatem św. Ireneusza i św. Teresy Benedykty od Krzyża będzie trwała zawsze.
Doszedłem do wniosku, że forma listowa mojego podziękowania Wam będzie najbardziej stosowna, bo chcę, byście pamiętali mnie jako wychodzącego z uśmiechem - a boję się, że gdybym stanął wśród Was, emocje towarzyszące tej okoliczności trochę by mnie zgasiły.
BARDZO polecam się pamięci w modlitwie. Zapraszam do współpracy z "Caritas". Pokochajcie ks. Grzegorza i ks. Jacka, bo bez miłości (caritas) trudno służyć. Pomagajcie im we wszystkim, jak to czyniliście przez wszystkie lata istnienia tej parafii i DA Emaus.
Ks. Marek