Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 31.03.2024 r.

31
03'24

ALLELUJA. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ…

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem, szatanem i śmiercią napełni Wasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech Zmartwychwstały umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą
i zranionych grzechem. Bądźcie widocznym znakiem obecności Chrystusa Zmartwychwstałego dla tych, którzy utracili wiarę i sens życia. Radujcie się Światłem, które rozświetla wszelkie ciemności grzechu i przekażcie te radość całemu światu. Błogosławionego czasu świętowania Zmartwychwstania!!!  

Wdzięczność jest pamięcią serca. Pragnę w dzisiejszym dniu podziękować:

  • za przygotowanie niesamowitej kompozycji kwiatowej Agnieszce Syc i Maćkowi Sarowskiemu.
  • za przygotowanie dzieci do sypania kwiatów - Elżbiecie Pełce 
  • serdeczne podziękowania: Studentom, Wspólnocie Rodzin Emaus, Wspólnocie 25+, Szkole Nowej Ewangelizacji oraz wszystkim, którzy tworzą wspólnotę Parafii św. Ireneusza BM za Wasze serce i poświęcony czas dla Jezusa. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, domu parafialnego, za wieczerzę sederową, wszelką życzliwość i pomoc. Dziękuję Wspólnocie Rodzin Emaus, Szkole Nowej Ewangelizacji i Wspólnocie 25+ oraz studentom za paschalny dar materialny dla naszej Wspólnoty, którym jest nowe pianino.
  • Pragnę podziękować naszym nadzwyczajnym szafarzom za dar ołtarza - kupioną bursę i naczynia do zanoszenia Jezusa do chorych 
  • Dziękuję Kai Nowak i Markowi Malinowskiemu oraz całej diakonii muzycznej, wszystkim wokalistom i instrumentalistom za służbę na chwałę Boga i dla naszego pożytku duchowego. Dziękuję za komentarze liturgiczne w czasie Triduum Paschalnego.
  • Wyrażam ogromną wdzięczność odpowiedzialnym za posługę liturgiczną: Mateuszowi Kupczykowi, Bartłomiejowi Zębikowi i Mateuszowi Nowakowi oraz całej asyście liturgicznej za wasze świadectwo wiary przy ołtarzu Chrystusa. Dobrze, że Jesteście.  
  • Wszystkim za wszelkie okazane dobro i nieocenioną pomoc z głębi serca dziękujemy.   

Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11.30 i 20.00.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani.

W tym tygodniu

- we wtorek - o godz. 20.00  spotkanie formacyjne Wspólnoty 25+. Konferencja tematyczna i dzielenie w grupkach w refektarzu.

- w środę - po Mszy św. o godz. 19.45 SPOTKANIE STUDENCKIE. Rozpoczynamy kolacją w auli, następnie konferencja, medytacja i dzielenie.

- w czwartek - po Mszy św. spotkanie SNE. Ciekawa konferencja tematyczna o godz. 20.00 a następnie uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.

- w piątek - po Mszy św. „Dialogi Nikodemowe”, możliwość rozmowy duchowej, spowiedzi i adoracji. Siatkówka dla studentów o godz. 20.00 w klubie Politechnik.

Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Nowenna będzie po Mszy św. o godz. 20.00. Od wtorku do piątku Nowenna przed zakończeniem półgodzinnej adoracji w ciszy, czyli przed godziną 20.00.

W sobotę 6 kwietnia rozpocznie się peregrynacja Obrazu NMP Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Msza św. Inaugurująca to wydarzenie o godz. 11.00 w Wieluniu na Placu Legionów.

W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.

Wszystkim życzymy błogosławionej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego i zdrowia.