Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 04.06.2023 r.

04
06'23

W związku z bardzo ciężkim stanem zdrowia Kszysztofa Szewczyka, bardzo serdecznie proszę o nieustanną modlitwę o cud uzdrowienia dla niego. Polecajmy jego oraz całą rodzinę opiece Matki Bożej.

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki na przepyszną kawę i ciasto.

Dzisiaj w związku z uzyskaniem ustawowego statutu Uniwersytetu i zmianą nazwy uczelni na Uniwerytet Jana Długosza w Częstochowie - Msza św. o godz. 20.00 w intencji studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu. Serdecznie zapraszamy.

Jutro, w poniedziałek, kolejny Wieczór uwielbienia i Doba Eucharystyczna. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji wystawiony przy windzie.

We wtorek po Mszy św. spotkanie z cyklu „Pogłębiarka”, czyli rozważanie Słowa Bożego metodą ignacjańską.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszej wspólnocie o godz. 10.00 i 11.30. NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 20.00

W Boże Ciało o 19:30 zapraszamy na Koncert Uwielbienia JA JESTEM na plac przy ul. Ogrodowej 24/44 (obok Radia FIAT). Koncert ten wpisuje się w ogólnopolskie uwielbienie za dar Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zespół 77FM Formacja z Mocą oraz częstochowscy muzycy - wokaliści, instrumentaliści oraz 50-cioosobowy chór- zapraszają na wieczór pełen muzyki, mocy i uwielbienia. Po raz pierwszy podczas koncertu wystąpi też zespół dziecięcy Młode serca. Wydarzenie, które w tym roku odbywa się pod hasłem JA JESTEM to nie tylko wspaniała muzyka. To doświadczenie Boga żywego, który chce przychodzić do każdego człowieka.

W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. Paweł Wilk - neoprezbiter. Po Mszy św. udzieli każdemu błogosławieństwa prymicyjnego.

Nabożeństwo czerwcowe - litania do NSPJ zaraz po Mszy św. wieczornej, a w niedziele 15 minut przed Mszą o godz. 20.00 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Dziękuję Wspólnocie Rodzin Emaus za wczorajsze sprzątanie kościoła. W najbliższą środę proszę o posprzątanie kościoła Studentów.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. 14 czerwca serdecznie zapraszamy na drugie kino w plenerze wszystkich studentów. Start o godz. 21.00 na dziedzińcu Duszpasterstwa.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia