Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 21.05.2023 r.

22
05'23

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki na przepyszną kawę i ciasto.

Dzisiaj Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00 w Archikatedrze. Następnie o godz. 16.50 zbiórka na placu przed Archikatedrą i przemarsz alejami NMP na błonia jasnogórskie. Przychodzimy ubrani na biało i przynosimy kolorowe kwiaty.

Również dzisiaj po Mszy wieczornej krótki koncert naszego zespołu posługującego na Mszy o godz. 20.00. Koncert będzie w klimacie maryjnym. Serdecznie zapraszam.

Nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 19.30. W piątki szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie nabożeństw rozważamy – Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP - św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 

We wtorek, wyjątkowo odbędzie się spotkanie z bibliodramą, przeniesione z początku miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w auli, zakończenie przed Mszą św. Chętnych do udziału prosimy o potwierdzenie obecności u Agnieszki Kubara, pod nr. 884984048

We wtorek po Mszy św. spotkanie z cyklu „Pogłębiarka”, czyli rozważanie Słowa Bożego metodą ignacjańską.

SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:

 W ŚRODĘ - spotkanie dla studentów z cyklu: „Studenckie love”. Jak poukładać relacje damsko-męskie. Prowadzą: Małgorzata i Rafał Dudzińscy. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, następnie spotkanie w auli. 

W ŚRODĘ o 19.45 - spotkanie Wspólnoty 25+

W CZWARTEK na godz. 19.00 zapraszamy studentów oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. spotkanie w grupkach dzielenia, potem konferencja tematyczna i modlitwa uwielbienia.  

Zapraszamy w czwartek wszystkie kobiety, także (a może zwłaszcza) te z małymi dziećmi, które chciałyby w towarzystwie innych kobiet napić się kawy i porozmawiać. Można przynieść coś słodkiego, kawa będzie zapewniona. Początek o godz. 16.30, a koniec przed Mszą św. o godz. 19.00 podczas której kobiety będą modlić się o potrzebne łaski dla bliskim im mężczyzn - mężów, synów, ojców i braci.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 TYLKO w poniedziałek. W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani.

Dziękuję Wspólnocie SNE za wczorajsze sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Studentów .

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego - 27 maja o godz. 19.00 w Parafii NMP Zwycięskiej w Częstochowie czuwanie modlitewne dla wszystkich chętnych. Rozpoczęcie Mszą św. a następnie wspólne wołanie o rozpalenie darów Ducha Świętego. Serdecznie zapraszam.

W niedzielę 28 maja po Mszy o godz. 20.00 studenckie kino w plenerze w naszym duszpastertwie. Serdecznie zapraszam wszystkich studentów.

W dniach od 11 do 16 lipca br. w Częstochowie odbędzie się Kurs Dawid - dla posługujących muzycznie - instrumentalistów i wokalistów. To forma rekolekcji, których celem jest formacja duchowa muzyków w dziele Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje będą odbywały się w naszym duszpastertwie i będą miały charakter dochodzony. Zapisy na stronie sneczestochowa.org

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.