Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 14.05.2023 r.

14
05'23

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki na przepyszne „papieskie kremówki”.

Dzisiaj po Mszy o godz. 20.00 w naszym duszpasterstwie odbędzie się koncert charytatywny dla Zosi z 3 klasy z Jasnogórksiej Szkoły Muzycznej. W grudniu otrzymała diagnozę cukrzycy I stopnia i żeby mogła w miarę normalnie funkcjonować potrzebna jest pompa insulinowa, której koszt to około 35 tys. Po koncercie - jako cegiełka - będzie możliwość zakupu karty USB z muzyką nagraną przez gitarzystów JSM. Serdecznie zapraszam

Nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 19.30. W piątki szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie nabożeństw rozważamy – Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP - św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 

We wtorek po Mszy św. spotkanie z cyklu „Pogłębiarka”, czyli rozważanie Słowa Bożego metodą ignacjańską.

SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
W ŚRODĘ o 19.45 - spotkanie Wspólnoty 25+
W CZWARTEK na godz. 19.00 zapraszamy studentów oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św.
spotkanie w auli na wspólnym poczęstunku.
W SOBOTĘ o godz. 9.00 zbiórka ministrantów.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Katecheza przedchrzcielna 20 maja o godz. 10.00. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną, by ich dzieci dostąpiły łaski chrztu świętego.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Zapraszamy również Studentów na koncert ks. Jakuba Bartczaka w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w ramach „Kominaliów”.

Dziękuję Wspólnocie 25+ za wczorajsze sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę SNE.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego - 27 maja o godz. 19.00 w Parafii NMP Zwycięskiej w Częstochowie czuwanie modlitewne dla wszystkich chętnych. Rozpoczęcie Mszą św. a następnie wspólne wołanie o rozpalenie darów Ducha Świętego. Serdecznie zapraszam.

W niedzielę 28 maja po Mszy o godz. 20.00 studenckie kino w plenerze w naszym duszpastertwie. Serdecznie zapraszam wszystkich studentów.

W dniach od 11 do 16 lipca br. w Częstochowie odbędzie się Kurs Dawid - dla posługujących muzycznie - instrumentalistów i wokalistów. To forma rekolekcji, których celem jest formacja duchowa muzyków w dziele Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje będą odbywały się w naszym duszpastertwie i będą miały charakter dochodzony. Zapisy na stronie sneczestochowa.org

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia