Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 30.04.2023 r.

30
04'23

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele, jako Niedziela Dobrego PasterzaTo dzień szczególnej modlitwy o powołania do służby Bożej. Tym, który powołuje jest Bóg. To On daje znak, sygnał, że pragnie nas mieć za swoich wspólników. Pamiętajmy w naszych modlitwach powołanych i o powołania.

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki. Wspaniała kawa i ciasto.

Nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 19.30. W piątki szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie nabożeństw będziemy rozważać Encyklikę Papieża Piusa XII –Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP - św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 

We wtorek spotkanie z cyklu „Pogłębiarka” jest ODWOŁANE.  

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 w poniedziałek, wtorek i czwartek. W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 10.00 i 20.00. NIE BĘDZIE MSZY O GODZINIE 11.30. Nabożeństwo majowe w środę wyjątkowo o godz. 19.30.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Zapraszamy również Studentów na siatkówkę w piątki na godz. 20.00 do Klubu Politechnik.

Dziękuję Wspólnocie SNE za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.

W przyszły poniedziałek, 8 maja kolejny Wieczór uwielbienia i Doba Eucharystyczna. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji wystawiony przy windzie.

W dniach od 11 do 16 lipca br. w Częstochowie odbędzie się Kurs Dawid - dla posługujących muzycznie - instrumentalistów i wokalistów. To forma rekolekcji, których celem jest formacja duchowa muzyków w dziele Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje będą odbywały się w naszym duszpastertwie i będą miały charakter dochodzony. Kwota rekolekcji zostanie podana w przyszłą niedzielę.

Referat Katechetyczny i Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie zapraszają osoby zaangażowane w życie apostolskie parafii (Kościoła) do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 25 czerwca do 1 lipca 2023 r. Organizatorem pielgrzymki jest biuro "Alf". Grupa będzie wynosić 30 osób. Szczegółowy program pielgrzymki i możliwość zgłoszenia u ks. Michała.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.