Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 23.04.2023 r.

23
04'23

Dzisiaj Dzień Skupienia Wspólnoty Rodzin Emaus. Prowadzi go - ks. Krzysztof Porosło - duszpasterz akademicki św. Anny w Krakowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.30. Następnie przerwa na obiad. O godz. 14.00 adoracja i konferencja. Serdecznie zapraszam.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna tydzień biblijny w Polsce. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego. Czytaj, słuchaj, rozważaj i działaj według Bożego Słowa.

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki. Wspaniała kawa i ciasto.

Jutro liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha BM, głównego Patrona Polski i patrona naszego ks. Wojciecha. Z tej racji juto po Mszy św. Ks. Wojciechowi chcemy złożyć z serca płynące życzenia. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

We wtorek po Mszy św. kolejne spotkanie z cyklu „Pogłębiarka”, czyli modlitwa Słowem Bożym metodą ignacjańską.

SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:

  W ŚRODĘ - spotkanie z cyklu: „Studenckie love”. Jak poukładać relacje damsko-męskie. Prowadzą: Małgorzata i Rafał Dudzińscy. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, następnie spotkanie w auli. 

W ŚRODĘ o 19.45 - spotkanie Wspólnoty 25+

W ŚRODĘ o 20.00 - spotkanie o Liturgii, które poprowadzi ks. Adam Polak.

W CZWARTEK na godz. 19.00 zapraszamy studentów oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. spotkanie w gruokach dzielenia, potem konferencja tematyczna i modlitwa uwielbienia.  

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Zapraszamy również Studentów na siatkówkę w piątki na godz. 20.00 do Klubu Politechnik.

Dziękuję Studentom za sprzątanie kościoła. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę SNE.

W dniach od 11 do 16 lipca br. w Częstochowie odbędzie się Kurs Dawid - dla posługujących muzycznie - instrumentalistów i wokalistów. To forma rekolekcji, których celem jest formacja duchowa muzyków w dziele Nowej Ewangelizacji. Więcej szczegółów u ks. Michała.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.