Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 19.03.2023 r.

19
03'23

Na naszej stronie oraz na tablicy ogłoszeń umieszczony został komunikat Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ataków na św. Jana Pawła II. Proszę o zapoznanię się z treścią tego komunikatu.

Z inicjatywy naszego ks. Arcybiskupa serdecznie zachęcam, by w tych dniach, a szczególnie 2 kwietnia - wywiesić papieską flagę, wystawić w oknach wizerunek św. Jana Pawła II, a o godz. 21.37 zapalić świece i odmówić akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki. Niezwykłe smakołyki i przepyszna kawa.

Jutro liturgiczne wspomnienie św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. o godz. 19.00.

We wtorek spotkanie „Pogłębiarki”, czyli medytacja ingacjańska nad konkretnym fragmentem Pisma św. po Mszy wieczornej.

Ks. Wojciech zaprasza na bieganie we wtorek. Start o godz. 20.00 pod Duszpasterstwem.

Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą środę o godz. 19.30. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek po Mszy wieczornej na zewnątrz wokół akademików. 

W środę po Gorzkich Żalach spotkanie dla Studentów na auli, a spotkanie wspólnoty 25+ na plebanii.

W czwartek po Mszy spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. Konferencja i uwielbienie. Zapraszamy każdego, kto pragnie błogosławić Boga.

W piątek kolejne spotkanie o liturgii o godz. 20.30 w auli. Poprowadzi je ks. Adam Polak - diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

W Wielkim Poście „Dialogi nikodemowe” w piątki od godz. 18.00!!!. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła Studentom. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę SNE.

W sobotę uroczystość Zwiastowania NMP. Msza św. o godz. 9.00. Rozpoczniemy w ten sposób Dzień Skupienia, który poprowadzi o. Janusz Jędryszek, pustelnik i nasz rekolekcjonista. Dzień skupienia dotyczy tematyki Świętego Triduum Paschalnego. Chętnych zapraszam do zapisów: telefonicznie do ks. Michała, lub w zakrystii wpisując się na listę.

Rekolekcje Wielkopostne w DA będziemy przeżywać już od przyszłej niedzieli. Chcemy w naszej wspólnocie pogłębiać rozumienie znaków paschalnych, by przeżyć je jeszcze głębiej i bardziej świadomie. Program rekolekcji jest następujący:
- Niedziela 26 marca - Msza z nauką o godz. 10.00, 11.30 i 20.00
- Poniedziałek, wtorek i środa - godz. 19.00 - Msza św., a następnie katecheza paschalna.
-
Spowiedź w środę od godz. 18.00
Zaplanujmy czas, by w pełni uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych.

Już po raz czternasty, tradycyjnie z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową, 31 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy wyruszą w drogę po Mszy świętej o godz. 19:00 (w naszym Duszpasterstwie). Więcej szczegółów dotyczących tras EDK i zapisów na to wydarzenie na stronie internetowej: www.edk.org.pl. Zachęcamy do naszej STUDENCKIEJ trasy EDK.

Studencki wyjazd rowerowy „Szlakiem Orlich Gniazd” to wspaniała propozycja na tegoroczną „majówkę”. Jedziemy rowerami z Krakowa do Częstochowy z dwoma noclegami - w Olkuszu i Skarżycach. Start: pociągiem do Krakowa w dniu 30 kwietnia (sobota), zakończenie: 2 maja w Częstochowie. Każdego dnia pokonamy rowerem odcinek ok 60 km. Śpimy pod namiotami. Należy zabrać karimatę i śpiwór. Całkowity koszt: bilety, jedzenie, paliwo wyniesie 240 zł na osobę. Zapisy u Antka do 1 kwietnia pod numerem 531-223-354. Zaliczka 40 zł.

Przed nami czas rozliczeń naszych PITów. Liczymy, że w 2023 roku, wypełniając PIT z rozliczeniem za rok 2022, wybierzecie i przeznaczycie 1,5% swojego podatku dochodowego na cele związane z naszą Fundacją Akademicką „Na Progu”. Zebrane środki przeznacyzmy na działania dla naszych studentów. Dlatego prosimy o przekazanie nam 1,5% podatku na nr KRS 000030893.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.