Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 12.03.2023 r.

12
03'23

Zapraszamy do udziału w akcji „Powstań i pomóż wstać”. Wychodząc z kościoła możecie nabyć za dobrowolną ofiarą własnoręcznie robioną dziesiątkę różańca i rozważyć na niej raz w tygodniu tajemnicę bolesną w intencji nawrócenia studentów.

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki. Dzisiaj niezwykłe niespodzianki.

We wtorek:
- o godz. 17.00 spotkanie z bibliodramą w auli. Zgłoszenia i potwierdzenie obecności do Agnieszki Kubary pod nr 884-984-048
- spotkanie „Pogłębiarki”, czyli medytacji ingacjańskiej nad konkretnym fragmentem Pisma św. po Mszy wieczornej.

Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą środę o godz. 19.30. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek WYJĄTKOWO o godz. 18.30. 

W środę po Gorzkich Żalach spotkanie dla Studentów na auli, a spotkanie wspólnoty 25+ na plebanii.

W czwartek NIE BĘDZIE spotkania Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji.

W czwartek ks. Wojciech zaprasza wszystkich studnetów na bieganie. Start o godz. 20.00.

W Wielkim Poście „Dialogi nikodemowe” w piątki od godz. 18.00!!!. Serdecznie zapraszamy.

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, „by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej”, archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”. W tym roku potrwa ona od 17 do 18 marca  (z piątku na sobotę). Miejscem celebracji będzie nasz kościół akademicki. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19.00. pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego. Po Mszy św. nabożeństwo pokutne, a następnie całą dobę potrwa adoracja NS. Zakończymy w sobotę 18 marca o godz. 19.00. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła Wspólnocie 25+. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła Studnetów.

Rekolekcje Wielkopostne w DA będziemy przeżywać od 25 do 29 marca (od soboty do środy). Poprowadzi je o. Janusz Jędryszek pustelnik ze Świętej Góry Polanowskiej. Tematyka rekolekcji będzie dotyczyć ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO. Chcemy w naszej wspólnocie pogłębiać rozumienie znaków paschalnych, by przeżyć je jeszcze głębiej i bardziej świadomie. Program rekolekcji jest następujący:
- Sobota 25 marca - dzień skupienia dla „pragnących więcej” od godz. 9.00 do 17.00. Zapisy na Dzień Skupienia telefonicznie lub osobiście u ks. Michała 
- Niedziela 26 marca - Msza z nauką o godz. 10.00, 11.30 i 20.00
- Poniedziałek, wtorek i środa godz. 19.00 - Msza św. a następnie katecheza paschalna.

Zaplanujmy czas, by w pełni uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych.

Przed nami czas rozliczeń naszych PITów. Liczymy, że w 2023 roku, wypełniając PIT z rozliczeniem za rok 2022, wybierzecie i przeznaczycie 1,5% swojego podatku dochodowego na cele związane z naszą Fundacją Akademicką „Na Progu”. Zebrane środki przeznacyzmy na działania dla naszych studentów. Dlatego prosimy o przekazanie nam 1,5% podatku na nr KRS 000030893.

Już po raz czternasty, tradycyjnie z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową, 31 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy wyruszą w drogę po Mszy świętej o godz. 19:00 (w naszym Duszpasterstwie). Więcej szczegółów dotyczących tras EDK i zapisów na to wydarzenie na stronie internetowej: www.edk.org.pl. Zachęcamy do naszej STUDENCKIEJ trasy EDK.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.