Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 05.03.2023 r.

05
03'23

Zapraszamy do udziału w akcji „Powstań i pomóż wstać”. Wychodząc z kościoła możecie nabyć za dobrowolną ofiarą własnoręcznie robioną dziesiątkę różańca i rozważyć na niej raz w tygodniu tajemnicę bolesną w intencji nawrócenia studentów. Dodatkowo można w tym dniu podjąć dowolną formę postu. Ofiary materialne zebrane w ramach tej inicjatywy zostaną przeznaczone na wyjazd dla studentów na ŚDM.

Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 w imieniu studentów zapraszamy do kawiarenki. Dzisiaj niezwykłe ciasta.

Od dzisiaj do 2 kwietnia w DA Emaus prezentowana będzie wystawa obrazów pędzla Joanny Ordon pod tytułem „Szukam Twego Oblicza”. Jest to druga edycja prac przedstawiających Oblicze Chrystusa namalowanych wg wyobrażeń autorki. Dzisiaj, po każdej Mszy św. będzie możliwość spotkania i rozmowy z malarką. Serdecznie zapraszamy

Jutro - 6 marca - kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Msza św. o godz. 19.00, a następnie Uwielbienie. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła, by nie było ani jednej chwili, w której Jezus Eucharystyczny jest sam.

We wtorek spotkanie „Pogłębiarki”, czyli medytacji ingacjańskiej nad konkretnym fragmentem Pisma św.po Mszy wieczornej.

We wtorek ks. Wojciech zaprasza wszystkich studnetów na bieganie. Start o godz. 20.00.

Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą środę o godz. 19.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.30. 

W Wielkim Poście „Dialogi nikodemowe” w piątki od godz. 18.00!!!. Serdecznie zapraszamy.

W środę po Gorzkich Żalach spotkanie dla Studentów na auli, a spotkanie wspólnoty 25+ na plebanii.

W czwartek spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, następnie dzielenie w grupkach, konferencja i modlitwa uwielbienia.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła Wspólnocie Rodzin Emaus. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, „by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej”, archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”. W tym roku potrwa ona od 17 do 18 marca  (z piątku na sobotę). Miejscem celebracji będzie nasz kościół akademicki. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19.00. Po Mszy św. nabożeństwo pokutne, a następnie całą dobę potrwa adoracja NS. Zakończymy w sobotę 18 marca o godz. 19.00.

Rekolekcje Wielkopostne w DA będziemy przeżywać od 25 do 29 marca (od soboty do środy). Poprowadzi je o. Janusz Jędryszek pustelnik ze Świętej Góry Polanowskiej. Tematyka rekolekcji będzie dotyczyć TRIDUUM PASCHALNEGO. Chcemy w naszej wspólnocie pogłębiać rozumienie znaków paschalnych, by przeżyć je jeszcze głębiej i bardziej świadomie. Program rekolekcji jest następujący:

- Sobota 25 marca - dzień skupienia dla „pragnących więcej” od godz. 9.00 do 17.00 
- Niedziela 26 marca - Msza z nauką o godz. 10.00, 11.30 i 20.00
- Poniedziałek, wtorek i środa - godz. 19.00 - Msza św. Homilią, a następnie o godz. 20.00 - nauka rekolekcyjna
Zaplanujmy czas, by w pełni uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych.

Tatry po męsku - to przygoda, która otwiera na Boga i drugiego człowieka. Szczegóły i zapisy na www.tatrypomesku.pl oraz na plakacie.

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.