Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 6.11.2022 r.

06
11'22
 1. Zapraszam w imieniu studentów w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 do auli pod kościołem do KAWIARENKI. Dzisiaj wspaniałe ciasta robione domowo przez studentów.
 2. Różaniec za zmarłych dzisiaj o godz. 19.30, a od poniedziałku do środy o godz. 18.30. Pamiętajmy, że odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami w dniach od 1 do 8 listopada za pobożne (modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust możemy uzyskać raz dziennie za jedną osobę zmarłą.
 3. Jutro – 7 listopada – WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00, następnie godzinna modlitwa uwielbienia i DOBA EUCHARYSTYCZNA w ciszy, która potrwa do wtorku do Mszy wieczornej. Przy wejściu do kościoła jest godzinowy harmonogram adoracji. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie. Wierzymy, że ten harmonogram szybko się zapełni.
 4. We wtorek na auli o godz. 17.00 spotkanie Bibliodramy. To forma spotkań biblijnych, która ma na celu nowe doświadczenie Słowa Bożego z zaangażowaniem ciała, ducha i umysłu. Poprzez różne formy wyrazu artystycznego, ekspresję ciała i ruch pozwala w żywy sposób zidentyfikować się z postaciami i wydarzeniami biblijnymi. Zapisy u Agnieszki Kubary pod numerem 884-984-048 lub u mnie. Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty są bezpłatne, ale należy uczestniczyć w każdym comiesięcznym spotkaniu – czyli w każdy 2 wtorek miesiąca. Spotkanie w auli potrwa ok. 2 godzin. Serdecznie zapraszamy
 5. We wtorek po Mszy św. spotkanie z cyklu „Pogłębiarka”, czyli medytacja ignacjańska nad konkretnym fragmentem Pisma Świętego.
 6. W środę serdecznie zapraszam wszystkich studentów na Msze św. na godz. 19.00 a po niej na wspólną integrację.
 7. W czwartek spotkanie Wspólnoty SNE. Po Mszy św. spotkanie w grupkach, następnie konferencja i modlitwa uwielbienia. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zwłaszcza studentów pragnących więcej.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek NIE BĘDZIE DIALOGÓW NIKODEMOWYCH.
 9. Dziękuję Wspólnocie Rodzin Emaus za wczorajsze sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.  
 10. W piątek 11 listopada Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 10.00 i 11.30. NIE BĘDZIE MSZY WIECZORNEJ.
 11. Wszystkich studentów zapraszamy na wyjazd na Babią Górę w dniu 11 listopada. Zgłoszenia u Antka Wielgusa pod numerem telefonu – 531223354 do jutra. Koszt 40 zł. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 6.00. Opiekunem na wyjeździe będzie ks. Wojciech. Szczegóły na naszej stronie na plakacie.
 12. Kurs Nowe Życie. W czasie tych rekolekcji możesz uzyskać odpowiedzi na następujące pytania: Kto kocha Cię nieustannie? Kto jest jedynym rozwiązaniem Twoich problemów? Kto może nadać sens Twojemu życiu? Jeśli pragniesz na nowo odnowić więź z Jezusem, otrzymać nowe życie - przyjdź i przeżyj ten wyjątkowy czas łaski. Kiedy? Weekend od 25 do 27 listopada w parafii św. Zygmunta w Częstochowie. Piątek od godz. 17.00 do 21.00. Sobota od 8.00 do 20.00 i Niedziela od 8.00 do 13.00.Całkowity koszt rekolekcji w wyżywieniem to 150 zł. Zapisy na stronie sneczestochowa.org w zakładce kalendarz wydarzeń
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela oraz do słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.