Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 23.10.2022 r.

23
10'22
 1. Za nami 8 wspaniałych dni Misji Świętych, w czasie których odkrywaliśmy Kim jesteśmy w Bogu oraz doświadczaliśmy Jego miłości.  Niech Bóg będzie uwielbiony i błogosławiony w nas i przez nas, a nade wszystko w osobach, które głosiły nam Słowo Boże. Dziękujemy ks. Tomaszowi, Ks. Piotrowi i ks. Barkowi, Agacie, Ani, Staszkowi, Michałowi i Piotrowi ze Wspólnoty „Syn Dawida”. Niech Ewangelia biegnie dzięki waszej posłudze i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów.
 2. DZISIAJ MSZA ŚWIĘTA WIECZORNA O GODZ. 19.00 na zakończenie Misji Świętych i naszego Jubileuszu 15-lecia kościoła akademickiego. Będzie jej przewodniczył Ks. bp Andrzej Przybylski. Po Mszy św. w Klubie Politechnik Koncert Muzyki Klasycznej i Filmowej. Wystąpią: Maria Belica – skrzypce solo z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie pod batutą Daniela Mieczkowskiego. Po koncercie Gala i bankiet
 3. Zapraszamy w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 do auli pod kościołem do KAWIARENKI.
 4. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30. W czwartek szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na godz. 16.30 na różaniec na błonia jasnogórskie.
 5. We wtorek o godz. 16.30 pierwsze spotkanie Bibliodramy. To forma spotkań biblijnych, która ma na celu nowe doświadczenie Słowa Bożego z zaangażowaniem ciała, ducha i umysłu. Poprzez różne formy wyrazu artystycznego, ekspresję ciała i ruch pozwala w żywy sposób zidentyfikować się z postaciami i wydarzeniami biblijnymi. Zapisy u Agnieszki Kubary pod numerem 884-984-048 lub u mnie. Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty są bezpłatne, ale należy uczestniczyć w każdym comiesięcznym spotkaniu – czyli w każdy 2 wtorek miesiąca. Spotkanie w auli potrwa ok. 2,5 godziny. Serdecznie zapraszamy
 6. Również we wtorek od godz.17.30 - 20.30 zapraszamy na spotkanie kobiet dotyczące zagadnień związanych z Naturalnym Planowaniem Rodziny. Będziemy rozmawiały o tym jak „to działa”, jak dbać o siebie i co można zrobić, aby zadbać o nasze MY w relacji. Spotkanie odbędzie się w refektarzu i jest otwarte, więc jeżeli wiecie o swojej koleżance, przyjaciółce, znajomej, która chciałaby w nim uczestniczyć to ZAPRASZAMY SERDECZNIE:)
 7. W środę serdecznie zapraszam wszystkich studentów na Msze św. na godz. 19.00 a po niej na wspólną integrację. Będzie coś dla ducha i dla ciała.
 8. W czwartek spotkanie Wspólnoty SNE. Po Mszy św. spotkanie w grupkach, następnie konferencja i modlitwa uwielbienia. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zwłaszcza studentów pragnących więcej.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 19.30 do 21.00.
 10. Wszystkich Parafian gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Szczególnie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych, które rozpoczną się od 2 listopada – różaniec z wypominkami o godz. 18.30 i Msza św. za zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są obok prasy katolickiej. Pamiętajmy o naszych drogich zmarłych.
 11. Dziękuję Studentom za wczorajsze sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę zapraszam Wspólnotę SNE na godz. 7.30.  
 12. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela oraz do słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
 13. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.