Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 18.09.2022 r.

18
09'22

1. PRZYPOMINAMY, ŻE W MIESIĄCU WRZEŚNIU MSZE ŚW. W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI O GODZ. 11.30 i 20.00. W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU MSZA ŚW. O GODZ. 19.00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 18.00.

3. W czwartek po Mszy św. modlitwa uwielbienia. Serdecznie zapraszam.

4. Przypominam, że w naszej wspólnocie akademickiej w październiku po raz pierwszy od 15 lat będziemy przeżywać czas misji parafialnych. Temat: „Od rozczarowanie do pełni życia”. Misje poprowadzi ks. Tomasz Matyjaszczyk wraz z ekipą z Żar. Rozpoczniemy niedzielą 16 października a zakończymy niedzielą 23 października. Codziennie będziemy karmić się Słowem Bożym i otwierając się na łaskę Bożą chcemy pozwolić Bogu działać w naszym życiu.

5. Czas misji będzie poprzedzony dwutygodniową ewangelizacją w akademikach. Ewangelizacja będzie prowadzona na kilku frontach: post, modlitwa i ewangelizacja od drzwi do drzwi. Bardzo Was proszę o roztropne i ewangeliczne podjęcie jednej
z wymienionych form.

 1. POST– na naszej stronie za kilka dni pojawi się sztafeta postu, która potrwa od 1 do 23 października. Będzie można wpisać się w dowolny dzień, w którym ktoś będzie chciał pościć o chlebie i wodzie w intencji ewangelizacji i misji.
 2. MODLITWA – w pierwszych dwóch tygodniach października w czasie ewangelizacji będzie trwała adoracja od godz. 20.00 do północy w naszym kościele. Możesz przyjść i trwać przed Jezusem w intencji ewangelizacji i misji.
 3. Ewangelizacja od drzwi do drzwi – każdy kto chce głosić Ewangelię w taki sposób, proszę by przyszedł do naszego kościoła na spotkanie w dniu 25 września (przyszła niedziela). Spotkanie potrwa od godz. 15.00 do 19.00. Wcześniej proszę zapisać się przez formularz umieszczony na stronie sneczestochowa.org zakładka kalendarz wydarzeń – warsztaty przed ewangelizacją.  

  Dziękuję Wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła osoby, które nie przynależą do żadnej wspólnoty, ale nasza świątynia jest ważnym dla nich miejscem modlitwy i wzrostu duchowego.

  GENERALNE SPRZĄTANIE przed nowym rokiem akademickim odbędzie się w piątek 30 września. Na godz. 9.00 zapraszam wszystkich studentów; na godz. 19.30 – Wspólnotę 25+, Wspólnotę Rodzin Emaus i Wspólnotę SNE. Proszę również każdego i każdą z Was o zaangażowanie się w generalne sprzątanie. Jeśli komuś nie odpowiadają wymienione godziny – proszę by przyszedł w dowolnej godzinie i poświęcił tyle czasu ile może.

  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela oraz „Miłujcie się”. Polecamy również słuchanie Katolickiego Radia Fiat.

  Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, zdrowia i odpoczynku.