Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 04.09.2022 r.

04
09'22
 1. PRZYPOMINAMY, ŻE W MIESIĄCU WRZEŚNIU MSZE ŚW. W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI O GODZ. 11.30 i 20.00. W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU MSZA ŚW. O GODZ. 19.00.
 2. Jutro w poniedziałek – 5 września – kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00, następnie godzinna modlitwa uwielbienia i DOBA EUCHARYSTYCZNA w ciszy, która potrwa do wtorku do Mszy wieczornej. Przy wejściu do kościoła jest godzinowy harmonogram adoracji. Prosimy o wpisywanie się w dowolnej godzinie. Wierzymy, że ten harmonogram szybko się zapełni.
 3. Zapraszam wszystkich, którzy pragną posługiwać muzycznie na Mszach św. w tygodniu i w niedzielę (grających i śpiewających) na spotkanie jutro, tj. 5 września po Wieczorze Uwielbienia.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od wtorku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 18.00  
 5. W czwartek o godz. 19.30 spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji – modlitwa uwielbienia.
 6. Dziękuję Wspólnocie Rodzin Emaus za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.
 7. Już dzisiaj pragnę poinformować, że w naszej wspólnocie w październiku po raz pierwszy od 15 lat będziemy przeżywać czas misji parafialnych. Temat: „Od rozczarowanie do pełni życia”. Misje poprowadzi ks. Tomasz Matyjaszczyk wraz z ekipą z Żar. Rozpoczniemy niedzielą 16 października a zakończymy niedzielą 23 października. Codziennie będziemy karmić się Słowem Bożym i próbować dzięki łasce Bożej zobaczyć siebie w prawdzie. Szczegółowy program misji zostanie podany w najbliższym czasie.
 8. W najbliższych tygodniach zostanie zmieniona papa na części dachu kościoła oraz założona klimatyzacja w kościele. W perspektywie należy zabezpieczyć także ramy wszystkich okien, aby nie uległy zniszczeniu. Serdecznie dziękuję za dziesięciny oraz ofiary serca.
 9. W piątek, 9 września br., rozpocznie się na Jasnej Górze 31. Międzynarodowy festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater", którego organizatorem jest Ośrodek Promocji Kultury w Częstochowie. Festiwal potrwa do 14 września. Szczegółowy program koncertów znajduje się na plakatach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela. Polecamy również słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
 11. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, zdrowia i odpoczynku.