Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 14.08.2022 r.

14
08'22
  1. Jutro przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 11.30 i 20.00. W polskiej tradycji dzisiejsze święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż.
  2. Dziękujemy wszystkim za obecność na Odpuście ku czci św. Teresy Benedykty od Krzyża.
  3. Od 17 sierpnia do 24 sierpnia trwamy w Nowennie przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, patronki naszego miasta i Archidiecezji. W naszej wspólnocie Nowenna będzie odmawiana na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od we wtorek i środę. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 18.00.
  5. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie modlitewne Szkoły Nowej Ewangelizacji.  
  6. Dziękuję Wspólnocie Rodzin Emaus za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.
  7. Zapraszamy STUDENTÓW na niesamowity czas w Tatrach. RAZEM będziemy zdobywać szczyty i umacniać się duchowo, by "naładować akumulatory" przed nowym rokiem akademickim. Termin 10-17 września. Zapisy do końca sierpnia u prezes KZA - Oli Maziarskiej lub u ks. Michała. Koszt: członkowie KZA – 400 zł, studenci – 520 zł.
  8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela. Polecamy również słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
  9. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, zdrowia i odpoczynku.