Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 07.08.2022 r.

07
08'22
  1. Dziękujemy ks. diakonowi Pawłowi Wilkowi za dzisiejsze głoszenie Słowa Bożego i życzymy wszelkich łask w służbie Bogu i ludziom.
  2. PRZYPOMINAMY, ŻE W MIESIĄCACH WAKACYJNYCH (SIERPIEŃ I WRZESIEŃ) MSZE ŚW. W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI O GODZ. 11.30 i 20.00. W TYGODNIU W WAKACJE MSZA ŚW. TYLKO O GODZ. 19.00.
  3. Jutro w poniedziałek, 8 sierpnia o godz. 20.00 kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła, by nie było ani jednej chwili, w której Jezus Eucharystyczny jest sam.
  4. We wtorek w naszej wspólnocie akademickiej przeżywamy Odpust ku czci św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein. „Jako Benedicta a Cruce (błogosławiona przez Krzyż) pragnęła wraz z Chrystusem nieść krzyż za zbawienie swego narodu, swego Kościoła, całego świata”. Przez Jej wstawiennictwo prośmy za całą naszą wspólnotę o odwagę wiary i radykalne pójście za Jezusem.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 we wtorek i środę. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 18.00.
  6. W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie modlitewne Szkoły Nowej Ewangelizacji.  
  7. Dziękuję Wspólnocie SNE za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę Rodzin Emaus.
  8. Zapraszamy STUDENTÓW na niesamowity czas w Tatrach. RAZEM będziemy zdobywać szczyty i umacniać się duchowo, by "naładować akumulatory" przed nowym rokiem akademickim. Termin 10-17 września. Zapisy do końca sierpnia u prezes KZA - Oli Maziarskiej lub u ks. Michała. Koszt: członkowie KZA – 400 zł, studenci – 520 zł.
  9. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika Niedziela. Polecamy również słuchanie Katolickiego Radia Fiat.
  10. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, zdrowia i odpoczynku.