Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 29.05.2022 r.

29
05'22
 1. Dzisiaj Marsz dla Życia i Rodziny. Nie może Cię zabraknąć. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00 w Archikatedrze. Ubierzmy się na biało, wyjdźmy na spacer, skupmy się w tym dniu na rodzinie, wspólnym świętowaniu. Dajmy świadectwo jak piękne jest życie i rodzina! Maszerujemy pod hasłem ,,Po Stronie Życia".
 2. Jutro o godz. 20.00 drugie spotkanie nauki języka hiszpańskiego. Zapraszamy wszystkim studentów. Koszt jednego spotkania – ofiara dobrowolna.
 3. Nabożeństwa majowe w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Od środy nabożeństwa czerwcowe o tej samej godzinie. Jutro po nabożeństwie majowym dla dzieci będzie możliwość wziąć do ręki prawdziwą laskę dla niewidomych i zobaczyć książki pisane alfabetem braila.
 4. Msza św. z Jutrznią we wtorek i w czwartek o godz. 6.30.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do czwartku. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W PONIEDZIAŁEK o godz. 20.00 – spotkanie dla ministrantów
  W CZWARTEK NIE BĘDZIE SPOTKANIA SNE.
 7. Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Zapraszam Was studenci na Msze święte w czasie sesji. Będziemy prosić za Wami każdego dnia.
 8. Dziękuję Studentom za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła WRE.
 9. Serdecznie zapraszamy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego - 4 czerwca br. na całodniowe spotkanie "Moc z Nieba" na Halę Sportową Częstochowa przy ul. Żużlowej w Częstochowie. Zaproszonym gościem i prelegentem będzie Damian Stayne - katolicki ewangelizator z Anglii, kochający Eucharystię i posługujący charyzmatem uzdrawiania. Wszelkie informacje i szczegóły spotkania na stronie wigiliazeslania.pl" 
 10. W przyszły poniedziałek, 6 czerwca o godz. 20.00 kolejny Wieczór Uwielbienia rozpoczynający Dobę Eucharystyczną. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji, który znajduje się przy wejściu do kościoła, by nie było ani jednej chwili, w której Jezus Eucharystyczny jest sam.
 11. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela”
  i dwumiesięcznika „Tęcza” dla dzieci
  oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.