Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 15.05.2022 r.

15
05'22
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. studenci będą sprzedawać „papieskie kremówki”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd dla studentów. Ofiara jest dobrowolna
 2. Dzisiaj Dzień Skupienia Wspólnoty Rodzin Emaus. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny na spotkanie do kościoła. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja i spotkanie w kawiarence. Rozpoczęcie o godz. 15.30, a zakończenie ok. godz. 19.30.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 19.30. W czasie nabożeństw będziemy rozważać Encyklikę Papieża Jana Pawła II – Redemptoris Mater. W poniedziałki nabożeństwa majowe dla dzieci z błogosławionymi: Matką Elżbietą Różą Czacką i kard. Stefanem Wyszyńskim. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.30.  
 4. Msza św. z Jutrznią we wtorek i w czwartek o godz. 6.30.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W PONIEDZIAŁEK o godz. 20.00 – spotkanie dla ministrantów
  W CZWARTEK na godz. 19.00 zapraszamy studentów oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Spotykamy się w kościele na Mszy św. a potem zapraszamy na agape, czyli budowanie relacji przy wspólnym stole.
 7. Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Zapraszamy również Studentów w najbliższą środę 18 maja na godz. 20.00 na siatkówkę do Klubu Politechnik. Po siatkówce spotykamu się wszyscy w DA. Będzie niespodzianka.
 8. W piątek o godz. 19.30 - trzecie już spotkanie o modlitwie wewnętrznej w auli Duszpasterstwa. Modlitwa jest sztuką i radością. Trzeba się jej uczyć i ciągle wypływać na głębię. Przewidywany czas to 1h i 15 minut. Na jeden wieczór będą się składać katecheza duchowa i modlitwa wyrażona gestami. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza studentów. Prowadzi: ks. Łukasz Dyktyński.
 9. Dziękujemy Wspólnocie 25+ za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie Studentów.
 10. Serdecznie zapraszamy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego - 4 czerwca br. na całodniowe spotkanie "Moc z Nieba" na Halę Sportową Częstochowa przy ul. Żużlowej w Częstochowie. Zaproszonym gościem i prelegentem będzie Damian Stayne - katolicki ewangelizator z Anglii, kochający Eucharystię i posługujący charyzmatem uzdrawiania. Wszelkie informacje i szczegóły spotkania na stronie wigiliazeslania.pl" 
 11. Zachęcam do kupienia książki autorstwa naszego ks. bpa Andrzeja Przybylskiego i Aleksandry Mieczyńskiej pt.: „Zamieszkana samotność św. Karola de Foucauld”. Dziś odbywa się kanonizacja bł. Karola, więc tym bardziej warto poznać jego życie. Koszt książki – 25 zł.
 12. Zapraszamy na koncert Marcina Wargockiego w naszym kościele w przyszłą 22 maja o godz. 21.00 zaraz po Mszy świętej wieczornej. Koncert promuje najnowszą płytę pt. “Do głębi”. Artysta zabierze nas do krainy łagodności, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie. W sposób nieplanowany utwory wpisują się idealnie w
  niedawne wydarzenia i skłania do refleksji nad naszym życiem.
 13. Od przyszłego poniedziałku o godz. 20.00 rozpoczynamy naukę języka hiszpańskiego. Zapraszamy wszystkim studentów. Koszt jednego spotkania – ofiara dobrowolna.
 14. Katecheza przedchrzcielna 28 maja o godz. 10.00. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną, by ich dzieci dostąpiły łaski chrztu świętego.
 15. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” i dwumiesięcznika „Tęcza” dla dzieci oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 16. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.