Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 08.05.2022 r.

08
05'22
 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza. Kościół obchodzi Światowy Dzień modlitw o Powołania. Prośby w naszych modlitwach o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 2. Jutro w poniedziałek - 9 maja kolejny Wieczór uwielbienia. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00. Zachęcamy do wpisywania się w harmonogram adoracji wystawiony przy windzie.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 19.30. W czasie nabożeństw będziemy rozważać Encyklikę Papieża Jana Pawła II – Redemptoris Mater. W poniedziałki nabożeństwa majowe dla dzieci z błogosławionymi: Matką Elżbietą Różą Czacką i kard. Stefanem Wyszyńskim. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.30.   
 4. Msza św. z Jutrznią we wtorek i w czwartek o godz. 6.30.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 we wtorek i środę. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. SPOTKANIA FORMACYJNE w tym tygodniu:
  W ŚRODĘ o 19.45 - spotkanie Wspólnoty 25+
  W CZWARTEK na godz. 19.30 zapraszamy studentów oraz wszystkich chętnych pragnących formować się w SNE św. Jana Chrzciciela. Spotykamy się w kościele na dzieleniu, następnie konferencja i modlitwa uwielbienia.
 7. Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani. Zapraszamy również Studentów w najbliższą środę 11 maja na godz. 20.00 na siatkówkę do Klubu Politechnik.
 8. W piątek o godz. 19.30 - drugie już spotkanie o modlitwie wewnętrznej w auli Duszpasterstwa. Modlitwa jest sztuką i radością. Trzeba się jej uczyć i ciągle wypływać na głębię. Przewidywany czas to 1h i 15 minut. Na jeden wieczór będą się składać katecheza duchowa i modlitwa wyrażona gestami. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza studentów. Prowadzi: ks. Łukasz Dyktyński.
 9. Dziękujemy Wspólnocie Rodzin Emaus za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek proszę o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+.
 10. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. studenci będą sprzedawać „papieskie kremówki”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd dla studentów.
 11. Za tydzień w niedzielę Dzień Skupienia Wspólnoty Rodzin Emaus. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny na spotkanie do kościoła. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja i spotkanie w kawiarence. Rozpoczęcie o godz. 15.00, a zakończenie ok. godz. 19.00.
 12. Maturzyści, studenci, absolwenci studiów pomaturalnych lub wyższych uczelni, pragnący w roku akademickim 2022/2023 podjąć studia teologiczno-filozoficzne oraz formację do kapłaństwa, oczekiwani są w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Św. Barbary 41 w Częstochowie. Egzamin wstępny do Seminarium odbędzie się w dwóch wybranych terminach: 9 lipca br., sobota, godz. 1000 oraz 10 września br., sobota godz. 1000. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie naszego Seminarium: www.seminarium.czest.pl oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej – naszego Tygodnika „Niedziela” oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.