Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - 3 kwietnia 2022 r.

03
04'22
 1. W każdy wtorek i czwartek Msze św. z jutrznią o godz. 6.30.
 2. Jutro i przyszły poniedziałek o godz. 20.00 odbywać się będą próby diakonii liturgicznej do Triduum Paschalnego. Zapraszamy studencką diakonię liturgiczną, diakonię WRE oraz wszystkich lektorów i ministrantów do czynnego włączenia się w przygotowanie liturgii na Triduum.
 3. Jutro nie będzie wieczoru uwielbienia oraz doby eucharystycznej.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny po Mszy o godz. 19.00 od poniedziałku do środy. W piątek „Dialogi nikodemowe” od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali w środę o godz. 18.30; Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 18.30, ze względu na rozpoczęcie zaraz po Mszy wieczornej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 6. Przypominamy studentom, że to miejsce - "Wasze" Duszpasterstwo Akademickie jest zawsze dla Was otwarte - każdego dnia. Kiedy potrzebujecie porozmawiać, pobyć razem, pomodlić się, a może po prostu pouczyć się w ciszy - to zawsze jesteście tu mile widziani.
 7. SPOTKANIA FORMACYJNE:
  W ŚRODĘ – o godz. 19.45 – spotkanie Wspólnoty 25+
  W CZWARTEK – o godz. 19.30 – spotkanie SNE. Zapraszamy zwłaszcza studentów, którzy pragną doświadczyć wspólnoty modlitwy i poznawać osobę Jezusa.
 8. Wspólnota 25+ przygotowała własnoręcznie robione kartki wielkanocne. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na studentów z Ukrainy. Dziękujemy Was za ten gest solidarności
  i wsparcia.
 9. Dziękujemy Wspólnocie Rodzin Emaus za piątkowe posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek, prosimy o posprzątanie kościoła Wspólnotę 25+. Sprzątanie generalne kościoła przed świętami odbędzie się 12 kwietnia - w Wielki Wtorek. Na godz. 9.00 zapraszamy studentów; na godz. 17.00 zapraszamy SNE, natomiast Wspólnotę 25+, WRE i wszystkich sympatyzujących z naszą parafią na godz. 20.00. Jeśli komuś nie odpowiadałaby proponowana godzina, prosimy by przyszedł pomóc w odpowiednim dla siebie czasie.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Studenci przygotowują palemki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony cele formacyjne studentów.
 11. Fundacja Akademicka „Na progu”, przy współpracy z UJD i Politechniką Częstochowską, organizuję akcję pomocy studentom, którzy ucierpieli materialnie z powodu sytuacji wojennej w Ukrainie. Akcja ma na celu zapewnienie środków spożywczych, czy higienicznych, jak i opłacenie różnych kosztów niezbędnych do życia. Wpłat można dokonać bezpośrednio na oddzielny rachunek bankowy fundacji. Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Akademickiego, bądź facebook’u. Nie bądźmy obojętni, wesprzyjmy naszych studentów z Ukrainy.
 12. Już po raz trzynasty, tradycyjnie z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową,
  8 kwietnia br., odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy wyruszą w drogę po Mszy świętej o godz. 19:00 (w naszym Duszpasterstwie), z otrzymaną mapą i opisem trasy oraz rozważaniami Drogi Krzyżowej, przygotowanymi specjalnie na to wydarzenie. EDK to forma osobistej, modlitewnej wędrówki, to rozważanie misterium męki Pańskiej poza murami kościelnymi. W trakcie nocnego, ponad 40-to kilometrowego marszu uczestnicy mają czas na refleksje i naprawdę bliskie, bardzo indywidualne spotkanie z Chrystusem. To piękne ubogacenie rekolekcji wielkopostnych. Więcej szczegółów dotyczących tras EDK i zapisów na to wydarzenie na stronie internetowej: www.edk.org.pl. W tym roku powstała nowa trasa akademicka, na którą serdecznie zapraszamy, zwłaszcza WSZYSTKICH STUDENTÓW.
 13. Zachęcamy do zakupu Paschalików, które będzie można użyć w czasie Wielkiej Soboty, jak również podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając nim stół rodzinny. Ofiara dobrowolna.
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, naszego Tygodnika Niedziela oraz do słuchania Katolickiego Radia Fiat. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zdrowia.